Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Tudnátok ezekhez hasonló...

Tudnátok ezekhez hasonló hatékony fegyvereket írni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nagyon szeretem a II. VH témakörét, azon belül is a technikai eszközöket és a fegyverzetet..

Köztudott, hogy a németek egyik leghatékonyabb fegyvere a Panzerfaust volt, hiszen olcsón előállítható, szinte bárki tudta használni és nagyon jól működött a T-34-esek ellen. Aztán ott van a Sten géppisztoly...

Tudnátok nekem további ilyen filléres, egyszerű de nagyszerű eszközöket, ügyes trükköket stb. írni a hadviselés teréről? Főként II.VH-ra gondolok, de a moderneket is szívesen veszem. Nem baj ha egzotikusabb.


2013. ápr. 21. 23:53
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Németeknél az MP40? A háború alatt több mint 1 millió darabot gyártottak belőle, a modern géppityuk ősének tekintik sokan. De linkelek egy oldalt, itt találsz érdekességeket, kísérleti fegyverek részleget is ajánlom nagyon. [link]

De ha akarsz beszélgethetünk is a témáról, engem is nagyon érdekelnek az iylen dolgok.

2013. ápr. 22. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Szia, jó kis oldal, ismerem, gyak végigolvastam már. Főként szubjektív okfejtésekre lennék kíváncsi különféle saját ismeretek alapján. Úgy tudom, az mp40 túl precíz volt és befagyott az orosz hidegben. Közelre jól működött de távolra teljességgel pontatlannak tekinthető. Ha jól tudom emiatt egészítették ki a Mauser-rel.
2013. ápr. 22. 00:48
 3/21 anonim ***** válasza:

2 VH : Ratte. Haunebú 3


Modern : Média.

2013. ápr. 22. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Nekem a PPSh-41 a kedvencem, bár ennek nem főként a fegyver technikai jellege a oka, hanem alapvetően is a Szovjet front a kedvencem a témakörben, onnan pedig ennél szinbólikusabb fegyvert nem igazán találni, talán még a Mosin-Nagant.

Későbbi fegyverek közül meg természetesen az AK-47.

2013. ápr. 22. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Ott volt a mágneses akna, amit tankok ellen mindkét fél használt. Én ide sorolnám az Mg-42-est is, nem volt éppen filléres, de sajtolással viszonylag nagyon olcsón és gyorsan tudták gyártani így ezzel el tudtak látni minden szakaszt.

Az oroszoknál ott volt a kazettás bomba, ami annyiból állt, hogy sok kisebb bombát dobtak ki egy a repülőgép aljára rögzített dobozból és ez egy elég nagy területet lefedett és a tankok felső páncélját gond nélkül átütötte. Egy-egy ilyen gép konvojokat is megsemmisíthetett egy támadással.

A német Stielhandgranate is az egyszerűségéről volt híres.

A kedvencem az, hogy a háború végén Berlin utcáin elővettek egy Panzer I-es könnyűtankot, átszerelték egyszemélyessé, rögzítettek rá 6 darab Panzerschrenket és ködvetőket, és úgy kívánták használni, hogy a fürgeségét használva kikanyarodik a tankoszlop alé kilövi rá a rakétákat aztán füstöt gerjeszt és eltűnik. Nem tudom végül használták-e csatában.

2013. ápr. 22. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Molotov koktél
2013. ápr. 22. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

A T-34 amit leírtál az tipikusan ez a kategória olcsó, megbízható, könnyen javítható, gyors, cserébe gyenge páncélzatú és fegyverű. Viszont egy nap le lehet gyártani ezret is belőle :) Ott van a Luger pisztoly is, mely talán akkor az egyszer romlott el, mikor a Amon Göth le akarta lőni a szerencsétlen zsidót a Schindler listájában. Na meg a Molotov koktél, nem véletlen, hogy a ruszkik találták ki, mert egy időben divat volt a németeknél, hogy nyitott küzdőterű tankokat gyártottak. Ja és a közkatonák kedvence a gyalogsági ásó.


Én viszont arra lennék, kíváncsi, hogy az fajta tapadó bomba ami a Ryan közlegény megmentésében is benne van (zokniba plasztik, azt bekenni gépzsírral és eldobni) vajon működött-e?

2013. ápr. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

A Molotov-koktélt a finnek használták először a "Téli háborúban" az orosz tankok ellen, mert nem volt elegendő páncéltörő eszközük.


A T-34-es harckocsiból 967 került ki a csapatokhoz a német invázió kezdetéig. Abban az időben ( 1941. június 22.) a fegyverzete, páncélzata is korszerűnek számított. A német tankok (összesen mintegy 3000!) közül, talán csak a Pz IV volt egy súlycsoportban vele. Ebből 432 darab állt rendelkezésre...

A németek szervezettségben és taktikában (eleinte a katonák számát és minőségét tekintve is)voltak fölényben, pont mint a franciák ellen, akiket Európa legerősebb hadseregének tartottak, mégis alig több, mint egy hónap után kapituláltak.

2013. ápr. 22. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
A mágneses tapadóaknák ellen a németek egy zimmerit nevű anyagot kentek föl a tankjaikra. Háborús filmekben (doku- vagy játékfilmek egyaránt) néha látni, hogy a német tankok felülete érdekes hullámos, esetenként csíkos vagy négyzetes mintázatú. Na az a zimmerit. Egyszerű, de nagyszerű, mert a mágnes nem tapadt hozzá.
2013. ápr. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Írjátok még! Jó olvasgatni őket :D.
2013. ápr. 22. 13:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!