Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Milyen fajta katonai sapkák...

Milyen fajta katonai sapkák léteznek?

Figyelt kérdés
Írjatok linkeket is.

2013. ápr. 27. 16:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát én csak annyit írok, több szempont van. Először is funkció szerint vannak sityakok: gyakorló, golyóálló, stb., másrészt meg szín szerint hogy tudják mifene az illető, tüzér, hírszerző, lelkész?
2013. máj. 14. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Engem a típusok érdekelnek, a szín nem lényeges
2013. máj. 16. 17:07
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

De mire gondolsz? Magyar Honvédség, vagy bármilyen más hadsereg.


MH: - (Tiszteknél) tényérsapka (de már lehet, hogy azt is kivonták a forgalomból.

- Bocskai sapka, az a hosszúkás, kis siltes.

- sivatagi kalap (ún. Boonie hat)

- Újjabban kötött télisapka, (watch-cap)

- maszkok (baklava)

- Barett, elsősorban ejtőernyősök és kommandósok hordják

- Usánka (téli viselet)


US. Army:

- Patrol cap (keress rá neten)

- Baseball sapka

- Sivatagban nyakba+arcra az "arab kendő" (Shemagh)

- Nincs magyar neve, siltes kötött s. (Jeep Cap)

- Nincs magyar neve, "Őrmester kalap" (Drill Sergeant Hat)


Vannak még a különféle sisakok:

- Taktikai sisak (rohamsisak de ez rossz szó rá) [link]

- Pilóta sisak: Külön vadászgép és helikopterpilóta sisak

- Tűzszerész sisak (repeszálló)


Kb. ennyi. Nyomj egy hasznost! Hello

2013. máj. 17. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Újra én vagyok. Miután lefeküdtem, eszembe jutott, hogy 1-et kihagytam.


Pilotka

Azt hiszem a Honvédségnél a pilóták használják nyári viseletként (kék színű, aranysassal) és a katonanők/lányok akármilyen más alakulatnál ( [link] )

[link]

[link]


Rendőrség:

Motorosrendőrökön van ilyen, ha leveszik a bukósisakot, meg rendőrnőkön/lányokon társasági egyenruhához. (a szóvivő nők néha ilyenben nyilatkoznak a híradóban), meg a Készenléti rendőrség munkatársainak ahhoz a kék gyakorló egyenruhához.


Amerikában ugyanezt Side cap/Garrison cap-nek hívják. A filmekben tábornokokon látni ilyet, de mások is viselik azt nem tudom mi a szabálya, mikor, milyen egyenruhához, milyen alkalmakkor stb. [link] :)



A cikkben ez olvaható: "2001-ben a tányérsapkát is eltörölték, mint posztkommunista csökevényt és Bocskai-sapkát vezettek be helyette." Valahol meg azt írták, ez mekkora hülyeség volt, hiszen az amerikaiak is viselnek tányérsapkát és a bocskai sapka nem mindenkinek áll jól. Akinek hosszúkás az arca, azt tovább nyújtja, akinek meg kerek feje van azon meg alapból bután néz ki.

2013. máj. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kössz a válaszokat, de megtudnátok mondani, hogy a román hadseregben milyeneket használnak?
2013. máj. 17. 15:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!