Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A közeljövőben ( 20/30/40/50...

A közeljövőben ( 20/30/40/50 év múlva ) milyen eszközöket fognak használni a katonák?

Figyelt kérdés
2013. máj. 19. 02:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Vagy drónokat (lásd: UAV, UCAV, BigDog, etc), vagy pedig teljesen áttevődik az informatikai szintre a háború (vírusokat szabadítanak egymás gépeire, és azzal támadják az irányítást vagy akár az épületek belső rendszerét - pl a fűtésszabályozással megölni az ellenséget a saját bunkerében), minimális haderő marad fizikai értelemben, mert azért a kevlart is át kell törni valahogy. A lézerágyú teljesen el fog terjedni, a repülőgépek pedig elérik az emberi teljesítőképesség határát (az F 22 már így is több célt követ egyszerre, mint amire a pilóta figyelni tud) így nagyon kevés megfelelő személyzet lesz. De azok lesöpörnek minden mást az égről.

Hacsak nem érik el valahogy, hogy az ember sorozatgyártása legális legyen, a gyalogság szinte teljesen eltűnik. Akkor az ember is ugyanolyan pótolható eszköz lesz, mint minden más.

2013. máj. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Olyan lesz mint a Terminátor filmekben ;)
2013. máj. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
az elsővel egyet értek egyébként
2013. máj. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Hm rosszul gondoljátok...


20-30 év múlva robotok, távvezérlés, lézerfegyverek, atomenergia...

50 év múlva: botok, kövek, csontok ...

2013. máj. 24. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

első vagyok.

Igen, én is a 20-30-ra írtam. 50 év múlva gyanús, hogy "kövekkel és botokkal" fognak harcolni, mint Einstein mondta.

2013. máj. 24. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!