Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A mai hadihajók mennyire...

A mai hadihajók mennyire tudnak hatásosan védekezni a hajók elleni rakéták ellen?

Figyelt kérdés
A falklandi háborúban súlyos veszteségeket okoztak az Exocet rakéták a briteknek.
2013. jún. 2. 14:13
 1/5 anonim ***** válasza:

Az amerikai rombolókon és anyahajókon vannak rakétaelhárító rakéták telepítve meg ha jól tudom spéci gépágyúk is amik lefarigcsálják az arra kóricáló rakétákat. ( Fú de hülye mondat lett ebből :D )

Speciel ezek még nem nagyon léteztek a falklandi "háború" alatt. Meg a briteket se vegyük példának... Ahogy a Charles de Gaulle anyahajót sem szabad kiemelni mert annyit is ér szegény...

Ami ellen nem nagyon tudnak védekezni az a tengeralattjáró.

Azért emeltem ki az amerikaiakat mert náluk szokás mutogatni a technikát, ez valószínűleg létezik az oroszoknál is csak ők meg rejtegetik :P

2013. jún. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

És ezek a rakétaelfogó rakéták, gépágyúk mennyire hatásosak?


A tenger fölött néhány méterrel, közel hangsebességgel közeledő rakétát azért nem olyan könnyű bemérni.

2013. jún. 2. 15:21
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nagy bizalmat szavaztak a rakétáknak. Izraelben vetették be őket először. Az éjszakai felvételeken látszódott ahogy a palesztin rakétákat megközelítik majd felrobbannak. Aztán az is látszódott hogy a palesztin rakéta robbanófeje sértetlenül zuhan le és robban fel. Na az hatalmas pofára esés volt :D

Mára már eléggé kiforrott technikáról beszélünk. Egy dokumentum filmben láttam eddig a korábban említett gépágyút de az ijesztően hatékonynak látszódott.

2013. jún. 2. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Vannak elhárító rakéták, illetve közeli célpontok ellen 20mm-es gépágyúk.

Az USA repülőgép hordozóin ezeket alkalmazzák:

[link]

[link]

2013. jún. 2. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A Phalanx , igen pont erre gondoltam :)
2013. jún. 2. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!