Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Magyar fiatalok! Ti szivesen...

Magyar fiatalok! Ti szivesen mennetek sorkatonasagra?

Figyelt kérdés

En nem elek Magyarorszagon ezert nekem mennem kell majd egy ket napos kivizsgalasra (kötelezö) ahol eldöntik,hogy alkalmas vagyok-e vagy nem es ha alkalmas vagyok akkor kötelezö lesz 6 honapra bevonulnom az iskola utan.

Sokak szerint ez nagyon rossz,de en nem tartom olyan rossznak. Ti hogyan allnatok hozza ? Mi a véleményetek erröl ?


17F


2013. jún. 15. 09:54
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem ezt akinek kicsit is van esze és "fiatalsága" az rossznak tartja. Azonban képes férfit nevelni a hülye gyerekből.

De manapság minek mennék katonának? Hogy mindenféle Közel-Keleti országban védjem a "demokráciát" a hazámtól több ezer km-re..?!

Azonban háborúk voltak, vannak és lesznek is míg ember az ember. Szóval hasznos ismeretekkel gazdagodhatsz addig is.

2013. jún. 15. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
39%
Természetesen.
2013. jún. 15. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%

Nos, leginkább az menne szívesen katonának aki nem tudja, hogy ez mivel jár.

Természetesen mint normális ember, nem mennék szívesen katonának, semmi kedvem sincs 1-2 évet kib.szni az ablakon az életemből, pláne az egyik legfontosabb időszakából. Elárulom: régen is mindenki a háta közepére kívánta az egészet, csak hát az idő megszépít mindent.

19/F

2013. jún. 15. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
78%

Minek?


Amikor még volt, akkor is láttam, hogy mit csináltatnak a kiskatonákkal, mert volt "szerencsém" egy alföldi katonavárosban felnőni és családi ismerettségeken keresztül párszor bejárni a laktanyák érdekesebb részeit.


Szerencsére én már pont beleestem abba a körbe, akiknek eltörölték, de nem is hiányzott az a 9 hónap (?) folyosómosás, leltározás meg a többi blődség, amit csináltattak velük. Gyerekkori barátom apja kiképzőtiszt volt, ő mesélte, hogy folyamatosan változott a helyzet, de ha egy kiskatona tudott 20-t lőni az egész kiképzés ideje alatt, akkor már nagyon szerencsésnek mondhatta magát.

2013. jún. 15. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
80%
Nem. A sorkatonasággal nem lehet hatékony hadsereget fenntartani, nem katonai pályán képzelem el a jövőmet, így meg csak időpazarlás lenne.
2013. jún. 15. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
60%
Ha olyan lenne mint amilyen volt itt akkor nem. Ha normális kiképzés lenne legalább másfél-két évig akkor simán. 6 hónap az vicc meg régebben itt inkább alkoholista képzőként funkcionált.
2013. jún. 15. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
46%
Nem. 1-2 évet felesleges dologgal töltenék el. Manapság a háborúkat a technikával nyerik meg.
2013. jún. 15. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
21%
nem
2013. jún. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

Ez erdekes,hogy ti igy gondoljatok ezt a dolgot...

Az en ismeröseim örülnek,hogy mehetnek a katonasagra es megtanulhatjak,hogy hogyan kell fegyvereket összerakni.

Szerintem is jo dolog a sorkatonasag sok mindent tanul az ember es megneveli a fiatalokat.

2013. jún. 15. 10:26
 10/31 anonim ***** válasza:
50%

Én voltam, megértem mind a két oldalt.

Akinek határozott jövőképe van illetve tesz is a céljaiért, önálló, na annak valóban időpazarlás, bár annyit hozzátennék, h azért férfi létére illene valamilyen szinten értenie a fegyverekhez, már csak azért is, mert állampolgári kötelessége mindenkinek a haza védelme és abba gondoljatok bele, h hol lenne az ország, ha mindenki így beleszart volna az egészbe(főleg, h tapasztalat, h a 99%-nak az első AMD vagy gránátdobásnál úgy remeg a keze, mint a kocsonya)

Másrészt a mai fiatalok nagyrésze csak addig olyan önálló meg határozott még a száját kell jártatni, de ha diszkóba akar menni, akkor megy az "anya, adsz pénzt??"

Szal az ilyen nyámnyila bohócokra ráférne, h kicsit letörjék a szarvukat.

2013. jún. 15. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!