Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ha megtámadnának minket a...

Ha megtámadnának minket a földönkívüliek, akkor milyen fegyvereket alkalmaznának?

Figyelt kérdés

2013. júl. 9. 13:46
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon valószínű, szinte biztos olyat, amilyen van nekik. Tehát földönkívülieket.
2013. júl. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Hát ezt így nehéz lenne megmondani. Tomahawk rakétáktól kezdve az atomig és a vegyi fegyverig bármi lehet. Elsőként biztos hogy drónokat küldenének felderítésre.
2013. júl. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
87%

Ha földönkívüli lennék és meg akarnám támadni a Földet, első körben szétlőném az erőműveket, ezzel párhuzamosan kinetikus energia fegyverekkel vagy egyszerű meteorokkal szökőárat generálnék, ami elpusztítja a part menti területeket, a rajtuk élő milliárdokkal, a maradékot meg bevégezném biológiai fegyverekkel. Nem kötnének a nemzetközi egyezmények. Így úgy számolnám fel az emberiséget, hogy közben nem teszem lakhatatlanná a bolygót, amit akarok.


Az első csapást követően a Föld katonai ellenállásra alkalmatlanná válna, az a maradék maroknyi szervezetlen ember meg örülne, ha elégséges élelmet talál magának, nemhogy fegyvert fogjon és visszatámadjon.


Ami az embereket illeti, ők semmilyet, mert percek alatt elpusztítanák az emberiség jelentős részét. Csak az amerikai filmekben eshet meg, hogy az emberiség valamilyen módon eséllyel szembe szállhat a galaxist átszelő idegenekkel.

2013. júl. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Most nem igazán értem a kérdést teljesen. A földönkívüliek milyet alkalmaznának? Fogalmunk sincs. Mi milyet? Én azt tartanám logikusnak, hogy valamilyen biológiai fegyvert. Egészen biztosan van olyan kórokozó ami az emberben minimális vagy semmilyen kárt nem tud tenni, mert hozzászoktunk, viszont egy Földön kívüli létformára veszélyes lehet. Egyébként meg rakétákat, esetleg atomot.
2013. júl. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
79%
Bár azt még hozzátenném: ha olyan fejlettségi szinten van ez az idegen faj, hogy egy hadsereget tud ide hozni fényévnyi távolságból, akkor valószínűleg semmi esélyünk sem lenne. Szvsz az emberiség sosem fog elérni egy olyan fejlettségi szintet, hogy akár a legközelebbi csillagig is el tudjunk juttatni egyetlen egy élő embert. És szerintem ezzel a valószínűleg létező többi Földön kívüli civilizáció 99%-a is így van. Előbb fogyunk ki minden nyersanyagból mint hogy akár a Naprendszert kolonizálnánk.
2013. júl. 9. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Nem lehetséges, hogy apró kis nanotechnológiás robotok milliárdjait szórnák ki a légkörbe, amik direkt az emberekre lennének ráállva és azok gyilkolnák le az emberiséget?

Vagy tegyük fel csak pár robot lenne, amik a földön felvett anyagokból sokszorozzák magukat.

Ideküldenék őket egy láthatatlan drónnal, ami kibocsátja őket magából a légkörünkbe és azok tennék a dolgukat maguktól. Aztán amikor végeztek az emberekkel, akkor egy gombnyomásra kikapcsolnák őket és szabad lenne nekik a pálya.


Én legalábbis valami ilyesmit csinálnék, ha a helyükben lennék.

2013. júl. 9. 14:17
 7/22 anonim ***** válasza:
20%
Szerintem léteznek inteligensebb földönkívüli lények nálunk,ezt mi sem bizonyítja jobban,mint hogy nem akarnak kapcsolatba kerülni az emberrel.Emiatt nem fognak megtámatni minket... :)
2013. júl. 9. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

"Szerintem léteznek inteligensebb földönkívüli lények nálunk,ezt mi sem bizonyítja jobban,mint hogy nem akarnak kapcsolatba kerülni az emberrel"


Hé, ezt én szoktam mondani/írni :)


Amúgy meg nem vennénk észre, hogy minket most éppen támadnak. Mire meg észrevennénk, addigra már késő lenne. Ki tudja? Lehet, hogy a sok háború meg ember-ember irtás is az ő művük. Ráérnek, látják, hogy még többezer év lenne mire veszélyt jelentenénk rájuk.

2013. júl. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
82%

"Én azt tartanám logikusnak, hogy valamilyen biológiai fegyvert. Egészen biztosan van olyan kórokozó ami az emberben minimális vagy semmilyen kárt nem tud tenni, mert hozzászoktunk, viszont egy Földön kívüli létformára veszélyes lehet."


Hogyan? Egy teljesen más bolygóról származó fajról lenne szó, ki tudja milyen fejlett orvostudománnyal. Ha esetleg létezik is olyan kórokozó, ami képes megfertőzni és véletlenül pont nem találnak rá gyógymódot, hogy találod meg? Ki próbálsz mindent a csatatéren és reménykedsz, hogy őket előbb öli meg, mint téged? Fogságba ejtesz egyet (hogyan, ha valószínűleg le sem kell szállniuk az emberiség kétharmadának elpusztításához?) és elkezdesz kísérletezgetni, amíg ők mindent elpusztítanak?


A biológiai csapás támadóként egyszerűbb, náluk a meglepetés, tudnak mintákat gyűjteni kórokozókból, amik már eleve meg tudnak fertőzni minket és rabolhatnak kísérleti alanyokat évekkel a támadás előtt. Értelmes lényeket feltételezve, nem csak kijönnek a hiperűrből egy random bolygó mellett és már dobják is a tankokat meg a gyalogságot.


"Egyébként meg rakétákat, esetleg atomot."


Feltéve, ha van idő kilőni, ettől függetlenül kétlem, hogy néhány rakéta képes lenne kárt tenni bennük. Még a mi szintünkön is hatékonyan meg tudunk semmisíteni kilőtt rakétákat.

2013. júl. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Olyanokat amikkel csak az embereket ölik meg, minden más megmarad. Van is ilyen fegyver már jó ideje, a neutronbomba, mondjuk az is pusztít, vagys annyira nem is értek hozzá... Gondolom a földönkívülieknek ennél még jobb lenne, még hatásosabb, ami semmi kárt ne okoz. Elvonnák a levegőt, és annyi. De az is lehet hogy szórakoznának velünk. Igába hajtanának, stb.
2013. júl. 9. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!