Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mennyi ideig tartana Magyarors...

Mennyi ideig tartana Magyarországnak kifejlesztenie egy atombombát és ez mennyibe kerülne nagyjából?

Figyelt kérdés
A kérdés természetesen elméleti, pusztán kíváncsiság. Ma van a hirosimai támadás évfordulója, onnan jutott eszembe. Feltételezve, hogy a világon senki nem venné észre, hogy Magyarország atomfegyver kifejlesztésén dolgozik, mennyi dőbe és pénzbe telne, hogy mondjuk egy a hirosimaihoz hasonló erejű bombát kifejlesszen?egyenek szívesek olyanok válaszolni, akik nagyjából tényleg értenek hozzá, a troll válaszok kíméljenek ha kérhetem! :D
2013. aug. 6. 14:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
57%

Magyarország nem birtokolhat atomfegyvert, mert a rendszerváltás után aláírta az atomsorompó egyezményt.


Egyébként 2-3 évig tartana megcsinálni normál körülmények között.

2013. aug. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem birtokolhatunk és nincs is rá szükség, ezért írtam, hogy a kérdés elméleti. Tényleg csak kíváncsi vagyok rá.
2013. aug. 6. 14:40
 3/12 anonim ***** válasza:
21%
Rossz bele gondolni még elméletben is hogy a Magyar állam arra költse a pénzt :/
2013. aug. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
84%

1. Észrevenné nagyon hamar.

2. Az időtartam erősen függ attól, milyen körülmények között dolgozunk (akarás, ellenszenv, betartás, ilyesmik).

3. A pénz ugyancsak függ az előbbiektől.

4. A fejlesztés önmagában nem számolható, mert előbb meg kell teremteni egy nemlétező infrastruktúrát, ki kell találni (vagy megvenni, ha adják) a szükséges technológiákat. A fejlesztés csak ezek kiépítése után következik.

5. A fejlesztés nem pusztán elhatározás, hanem hozzáértés kérdése. Azokat a tudósokat, akik ilyesmire képesek, már rég elüldözték megalázással, kis fizetéssel, lenézéssel, a társadalmat az el nem fogadásukra biztatással.

6. Ezért nemcsak gyakorlatilag lehetetlen, hanem elméletileg is atombomba gyártása. De ha a történelem eddigi folyását is figyelmen kívül hagyom, akkor még mindig ott a probléma, akik képesek lennének rá, vajon akarnák-e. Akiket ismerek, nem akarják.

2013. aug. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ui. Egyébként milliárdok dollárban, és évek (talán évtizedek).
2013. aug. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
elegendo penzel 1 even belul, de ez az egesz evi magyar koltsegvetes tobbszorosebe kerulne...
2013. aug. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szerintem a technológia ismert, csak "össze kell rakni". Olyan mint a hirosimai meglenne 2 év alatt. Az ilyen fejlesztésre más típusú pénzek mennek, tehát nem lenne akadály.

Viszont manapság nem érdemes repülőről ledobálni. A komolyabb probléma a rakéta, vagy egyéb eszköz megalkotása lenne, ami célba juttatja.

2013. aug. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Komplikato ***** válasza:
49%

"Magyarország nem birtokolhat atomfegyvert, mert a rendszerváltás után aláírta az atomsorompó egyezményt."


Igen, hivatalosan ez így is van. Nem hivatalosan viszont Európában sem csak a franciáknak van atombombája, hanem sok más országnak is csak nem illik róla beszélni.

Kifejlesztéssel szvsz olyan sokat nem kéne foglalkozni, azért a "feltalálása" óta szinte minden kiszivárgott már a témában, meg azért hazai kutatók se lennének hülyék hozz. Uránunk is van, de kérdés ki vállalná be a dúsítást fű alatt nekünk? :D

2013. aug. 6. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szerintem körülbelül 3-5 év kellene hozzá.

A közvetlen költsége pár 100 milliárd forint lehet, de a járulékos költségek (nemzetközi szankciók és akár katonai intervenció) akár 10-20 ezer milliárd forint is lehet.

2013. aug. 6. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
75%

Igen pesszimisták ezek a feltételezések. Az, hogy mennyi időbe tene egy atombombát elkészíteni az csak attól függ, hogy ki készítené el, mennyi pénzből és miért.

Tegyük fel, hogy a pénz nem akadály.

Ha a hadsereg feladata lenne, állami megrendelésre, akkor 1-2 év.

Ha egy kutatócsoport, akiknek addig van megbízásuk, fizetésük, amíg a projekt be nem fejeződik, vagyis a bomba el nem készül, akkor 5-6 év legalább.

Ha egy egyetemista disszertációjának lenne ez a témája, akkor a diploma leadása előtti éjjel 2-3 óra körülre kész lenne, ez kb. 3-4 hónap a téma megkezdésétől ha sima diploma, 3 év ha doktori.

Ha egy unatkozó internetmániás hülyegyerek állna neki, az letöltene mindent a netről, komplett szerelési adatokkal, alapanyag beszerzési helyekkel, megrendelne mindent a neten, majd amint hozzáférne a szükséges anyagokhoz (postai utánvétes küldemények kiszállítási ideje nemzetközi viszonylatban), akkor nekiesne és elkészítené, mielőtt annyira elfáradna, hogy lefeküdjön aludni.

2013. aug. 6. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!