Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Az oroszok Borogyinónál miért...

Az oroszok Borogyinónál miért nem voltak képesek kiállítani Napoleon ellen egy ország és lakosság számbeli arányaiban a hadseregük az arányokat leképezze?

Figyelt kérdés

Az oroszok Borogyinónál miért nem voltak képesek kiállítani Napoleon ellen egy ország és lakosság számbeli arányaiban a hadseregük az arányokat leképezze ?


Oroszok területileg és számbelileg is jóval franciaországot űbereli, akkor miért nem voltak képesek Napóleon ellen kiállítani egy akkora nagy sereget, hogy már számbeli diferencia legyen? Ha sokáig vonult napoleon moszkvába annyi idő alatt miért nem gyűjtöttek nagy sereget?


2013. szept. 4. 23:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Mondjuk azért, mert egy merő káosz az orosz társadalom és 200 évvel ezelőtt még inkább az volt, pláne háború idején.
2013. szept. 5. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Meg mondjuk azért mert nem volt jelentős különbség a két ország lakosságának száma között:

[link]


Nem is tudom honnan vetted azt, hogy Oroszország számbeli fölényben volt Franciaországgal szemben.

2013. szept. 5. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Meg persze Austerlitznél kicsit csökkentettek az orosz létszámon.
2013. szept. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Tudtommal Napóleon serege nem csak franciákból állt. Vittek oda németeket, olaszokat..és más nemzetiségű katonákat is.
2013. szept. 6. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 kürasszír ***** válasza:
Oroszország 1812 -ben egy szegény és elmaradott államnak számított a Francia Császársághoz képest, ráadásul Európában francia hegemónia érvényesült. Napóleon csatlósállamai a Vesztfáliai Királyság, Bajorország, Szászország, a Rajnai szövetség tagjai, a Varsói Nagyhercegség, Hollandia, Dánia, a Nápolyi Királyság hadseregeire, valamint olyan nagyhatalmi szövetségesei, mint az Osztrák Császárság és a Porosz Királyság segítségére is számíthatott az Oroszország elleni hadjáratban. Ez magyarázza a napóleoni Grande Armée, a "Nagy Hadsereg" számbeli fölényét. A több mint 600 ezer katonának kevesebb mint a fele volt egyébként francia nemzetiségű.
2013. szept. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
52%

Mert Kutozov elérte amit akart még ha belehalt is, Napóleon varázsa megtört a serege megsemmisült, egyenes út vezetett Lipcséhez. Kell ennél több?


A háborúkat a különböző stratégiai játékokkal ellentétben nem szokás egy vagy két csatával lerendezni, ahova a komplett hadsereget felvonultatják. Kutozov ha már a fősereggel nem tudta az amúgy igencsak lázas Napóleont sem lerendezni, kihasználta a környezeti adottságokat, amik az orosz tundrán nem elhanyagolhatók és végül felemésztette a Grande Armeét.

2013. szept. 6. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 kürasszír ***** válasza:

Azért voltak olyan híres, nagy háborúk is, amelyek egy nagy, döntő csata során eldőltek.


Például az 1866 -os osztrák-porosz háború a königgrätzi csatával, vagy az 1870-71 -es német-francia háború a sedani csatával. Ugyan ilyenkor is előfordulhatott a hadműveletek elhúzódása, de ez már csak utójáték volt, az eredményen már nem változtatott.

2013. szept. 7. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 kürasszír ***** válasza:
A poroszoknak 1866 -ban és 1870 -ben is érdekük volt a gyors döntés kicsikarása, mivel mind Ausztria, mind Franciaország anyagi erőforrásai felülmúlták az övéket. Egy elhúzódó konfliktus során ezért idővel hátrányba kerültek volna.
2013. szept. 7. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!