Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ti mit csináltatok volna...

Ti mit csináltatok volna másképp, mint Hitler?

Figyelt kérdés
Itt konkrétan a háborús eseményekre, csatákra gondolok. Nem olyan válaszokat kérek, hogy nem robbantottam volna ki a II.VH-t, tegyük fel, hogy ez már megtörtént. Én például nem támadtam volna meg Oroszországot és Anglia bombázásába sem öltem volna bele annyi erőforrást feleslegesen.

2013. okt. 9. 19:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
64%
Lecseréltem volna a fodrászomat.
2013. okt. 9. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem segitettem volna Olaszonak és akkor oroszoknak végük lett volna és akkor esetleg még nyerhettek is volna (ha beáll ott a tél akkor a támadónak annyi)
2013. okt. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Bár odaírtam, hogy hadvezetésre, csatákra gondolok, de érdekes meglátás. Azért nem volt annyira szörnyű az a frizura :D
2013. okt. 9. 19:52
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Angliát belülről foglaltam volna el.

Egy forradalommal.

A Szovjetunióban szintén pénzeltem volna egy forradalmat.


Majd, megteremtettem volna az egységes Európát, mint a világ vezető hatalmát.

2013. okt. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Így utólag tényleg ez a két nagy hiba volt. Viszont Oroszország megtámadása az eléggé érdekes kérdés, állítólag Hitler azon a véleményen volt, hogy Oroszország elárulni készül őt, és csak megelőzték őket. Lengyelország lerohanása után talán rögtön le lehetett volna állni, és onnantól szépen fejlődni tovább, de ugye a történelemben ezek a mi lett volna ha dolgok... :P Németországnak már az első vh óta sok ellensége volt, a franciák és az angolok is veszélyforrást jelentettek (azt persze soha nem tudjuk már meg, hogy valós veszélyt vagy nem), és ezek ellen jobbak az esélyek ha gyorsan végez velük, mintha hagyja őket felkészülni a háborúra. A legjobb védekezés a támadás, ahogy a mondás tartja. Persze egy ilyen hatalmas feladat végrehajtásához, ami Hitlerre várt, ez még nem elég.
2013. okt. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
87%

Hiába zárod ki a lehetőségek közül, akkor is az lett volna a legoptimálisabb megoldás, ha nem robbantja ki a háborút. Németország addig még soha nem volt olyan nagy és erős, mint 1939 nyarán és azóta sem sikerült elérniük azt az állapotot, ha csak nem vesszük ide az 1939-1944-es bekebelezett lengyel területeket, de azok tényleg csak átmenetiek voltak.

A mostani Németországban is akkora potenciál van, hogy simán Európa vezető erejét jelentik és felvásárolnak mindent, hát még mire lett volna képes egy olyan, aminek a területe 80%-kal nagyobb a jelenleginél. Ráadásul '39 augusztus 29-én Ribbentrop kapott egy listát Sir Neville Hendersontól, a brit nagykövettől, hogy Németország megkapja Danzigot és az egész korridort, ha nem támadják meg Lengyelországot, a maradék lakosságot pedig kicseréli a két ország. Ezt a németek visszautasították, pedig nagyon nagy lehetőség lett volna nekik, még egy utolsó területi gyarapodás egyetlen puskalövés nélkül.

Ha még azt is belevesszük a számításba, hogy a náci ideológia kemény hajtása szintén sokat dobott Németország gazdasági teljesítményén, ráadásul a jó családpolitika miatt erős népesedési gyarapodásra is számíthattak volna a jelenlegi kihalófélben lévő német lakosság helyett, akkor azt kell mondjam, hogy Hitlerék hihetetlen módon elszúrták a saját népük sorsát, pedig ott lett volna a kezükben a lehetőség, csak nem kellett volna akkora agresszív, korlátolt állatnak lenni és háborúsdit játszani.


Hogy a kérdésedre is válaszoljak, én Franciaország lerohanása után megálltam volna. Nagy-Britanniát valóban nagyon jó ötlet lett volna németbaráttá tenni és nem agyalágyult módon porig bombázni. Érdekes feltevés, hogy mit szólt volna hozzá a brit lakosság, ha az égen megjelenő német bombázókból nem bombák, hanem mondjuk propagandalapok hullottak volna mindenféle mézesmázos szöveggel, hogy az angolokat mekkora testvéreiknek tartják, milyen jó Németországban a nácizmus, az emberek lakásokat kapnak, hajóval viszi őket nyaraltatni az állam, meg hogy Németország igazából egyáltalán nem akar háborút velük, csak a gonosz zsidók által vezetett országuk akarja, hogy a két testvérnép egymást ölje és ehhez hasonló náci propaganda. Szóval ez érdekes dolog lett volna.

Azt is megléptem volna, hogy visszaadjam a meghódított országok függetlenségét, ugyanakkor bábkormányokat csináltam volna fű alatt. Belgiumot szétszedem, a vallonokat Franciaországhoz csatolom, a flamandokat Hollandiához. Talán tervben lett volna, hogy idővel egyesül Hollandia és Dánia Németországgal. Luxemburgot Németországhoz csatolom. A Szovjetuniót nem támadtam volna meg, ha annyira akarnak, akkor hadd jöjjenek ők. Különben is több esélyük lett volna a németeknek, ha a szovjeteket az első világháborúhoz hasonló módon a hátországhoz közel verik meg, erre ők azt a lehetőséget választották, amit Napóleon is, hogy bevonultak több millió katonával az ország közepébe megfagyni és éhen halni. Ez elég ostoba lépés volt.

2013. okt. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Azzal én is tisztában voltam, hogy az a Németország miket érhetett volna el, csak nem ez érdekelt, köszönöm a válaszokat!
2013. okt. 9. 21:28
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Aki nem tudná, Adolf Hitler megpróbált békét kötni az angolokkal, ezért küldte Rudolf Heß-t Skóciába. Csak aztán elfogták és nem történt meg a dolog... Az angolok be akarták rángatni a háborúba az amerikaiakat.


Hitler a békéért cserébe hagyta volna a nyugati országokat és nyugodtan megtámadta volna a Szovjetuniót.


angol forrás itt:

[link]


magyar forrást nem mellékelek, mert akkor hurr-durr náci vagyok.


Mellesleg ha Hitler nem támadja meg a ruszkikat, rosszabbul járt volna mindenki, mert egyértelműen támadásra rendezkedtek be.

2013. okt. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Az összes népet egyenlő félként kezelem és Oroszországot a kommunista uralom alóli felszabadítás címen támadom meg, nem kegyetlenkedek közbe a népekkel és próbálom őket Sztálin ellen fordítani. A Szovjetuniót nem foglalnám el csak németbarát kormányt segítenék hatalomra. Ha a keleti fronton győztem, próbálnám bevonni a spanyolokat a háborúba, hogy az afrikai hadszíntéren biztosítsák a fölényünket.
2013. okt. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Komolyabb erőket vonnék be a Végső fegyver megvalósításába.

Már 44 előtt elkezdtem volna rendezni a népek sorsát hogy még ha a háború el is veszik, ne maradjon olyan sok "túlélő".

2013. okt. 9. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!