Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Milyen a kötelező katonaság?...

Milyen a kötelező katonaság? Minden esetben kötelező volt régen a férfiaknak?

Figyelt kérdés
Magyarországon elvileg 2004-ig volt kötelező, de engem jobban érdekel egyébként Németország, ahol 2011-ig. Van egy német ismerősöm, ő 37 éves most, amúgy nem sokat tudok róla, de miatta érdekel ez az egész, tehát ő is volt katona (gondolom), csak őt nem tudom megkérdezni, mert nem igazán tudok németül. De végülis gondolom Németo.-ban is hasonlóképp volt, mint itt. Szóval 18 éves kortól volt kötelező. De akkor minden fiúnak/férfinek muszáj volt menni x időre (ha maradunk az ismerősöm példájánál, akkor 5 évre)? Vagy voltak olyan okok, mikor valakinek nem kellett? Az ismerősöm járt egyetemre is, de azt nem tudom mikor, csak azt tudom, hogy a gimivel 95-ben végzett. Akkor utána 95-ben rögtön kellett mennie a katonai szolgálatba, és utána végezhette el az egyetemet vagy ha továbbtanult akkor nem kellett mennie katonának? Ha az utóbbi, akkor egyáltalán nem kellett vagy miután befejezte a sulit, csak akkor? És egyébként ez milyen volt? Harcoltak is rendesen vagy csak kiképzések voltak? Meg amúgy minden érdekel, ilyen kis hülyeségek is, pl. milyen volt a kaja, milyenek az emberek, az öltözék, mikor keltek, miből állt a kiképzés, miket kellett ott csinálni, mikor jöhettek haza, hogy beszélhettek a családjukkal, kopasznak kellett lenni meg borotválkozni, hányan voltak egy helyen így, hol volt ez helyileg, több helyen is az országban vagy egyáltalán az országban volt vagy hol/hogy? Engem minden érdekel, 15 éves lány vagyok, semmit nem tudok róla. Apukám folyton mesélni akart róla, de akkor nem hallgattam meg, mert nem érdekel. Most meg már nem igazán beszélünk és nem tudom megkérdezni tőle. Nagyon örülnék ha valaki válaszolni a kérdéseimre.
2013. okt. 12. 22:26
 1/5 anonim ***** válasza:
88%

Ahogy itthon működött sz.r volt.


Ne is vonjunk párhuzamot a 2 között, a germánoknál biztos nem volt egy rakás alkoholista tiszt, és szívatások sora, ott biztos hasznosabb volt.

2013. okt. 12. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
60%
Ja persze. az alkoholisták száma helyhez kötött, ez majdnem ki is ment a fejemből.
2013. okt. 12. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
58%

Kár ,hogy nincs már kötelező katonaság.

A sok elkapatott nagymenő anyuci kedvence legalább megtanulta mi a tisztelet ,mi az alázat és befogni po fáját.

Ha mást nem is.

Akkortájt nem nyafogó piperkőc pasik voltak ,hanem férfiak és fiatalemberek.

Egyébként az első pár hónap szólt a kiképzésről a többi időt meg valszeg azért tartottak ott minket,hogy sikeresen felejtsük el, azt amit tanultunk az elején.

Az elején olyan kemények lettünk ,mint a fagyoskutyacar , a vége felé meg olyan tohonyák ,hogy még az orrunkra szálló legyet is az újoncokkal csapattuk le.

2013. okt. 12. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Valaki leírná azért pontosabban? Hogy a fentiekre választ kapjak? Vagy az is jó, ha valaki tud egy oldalt, ahol ezeket leírják és el tudom olvasni.
2013. okt. 13. 08:42
 5/5 anonim ***** válasza:
76%
2013. okt. 13. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!