Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Honnét tudjuk, hogy egyáltalán...

Honnét tudjuk, hogy egyáltalán volt "Mohácsi csata"?

Figyelt kérdés

Régóta szeretném újrajátszani a Mohácsi vészt a róla kialakított játékkal, ami elvileg ingyenesen letőlthető valahonnan...Én semmit sem találtam róla, csak ígéreteket hogy majd meglesz a játék [link]


Battle of Mohacs címmel egy Total War motorra épült addon vagy mi az.


Elvileg "Készítsünk csatateret! A SEGA a Medieval II: Total War játékba beépített egy titkos funkciót, amelyet egy kód beírásával hívhatunk elő, és amely funkcióval csatatérkészítő módban indíthatjuk el a játékot. A tervek alapján lehetőség nyílik benne a terep aprólékos egyengetésére, amelyet fákkal, bokrokkal és mindenféle tereptárggyal tehetünk gazdagabbá. Mint egy 3 dimenziós szobrász, úgy dolgozhatunk a programmal"


[link]


Én semmilyen kódot nem találtam sehol. Eredetiben van meg a Total War széria.


Próbáltam utánanézni, hogy milyen egységek harcoltak Mohácsnál és egészen a 100-110 ezresd török hadtól az 50-60 ezresesig minden cariációt olvastam -.-


A harc kimeneteléről is sok egymásnak ellentmondó történészek által elmondott verzió van, pl hogy szétágyúzták a lovasrohamottól a janicsárok lőtték szét puskával is, mert az ágyúk el sem találtak minket-ig.


Találtam egy érdekes írást, hipotézist, mely szerint akár nem is volt ilyen csata : "Aranyi László · Kiemelt hozzászóló · SZTE József Attila Tanulmányi és Információs Központ


Szép, szép, csak köze nincs a történelmi valósághoz. Mohácson semmiféle csata nem volt, egyetlen "csatában elesett" katona sírheltté sem találták meg abból a korból, tömegsírokat meg főleg nem. Játék a technikával, butítás magasfokon.


A török nép nem állt hadban a magyarral, Több budai pasa is magyar volt, amelyik meg nem, az pedig magyarul intézte levelezéseit...


A törökök egyetlen várunkat, egyetlen templomunkat nem rombolták le, ellentétben a Habsburgokkal, akik "felszabadítottak" bennünket.


A török támadás egyértelműen Bécs felé irányult, a tengeri vereséget próbálták szárazföldön ellensúlyozni. A "magyar" várakban többnyire magyar vagy német zsoldosok szolgáltak, a magyar hadsereg egészen máshol dekkolt. Valahol Szeged környékén, ha jól emlékszem.


Erdélyt meg soha ne mfoglalták el a törökök, habár az is magyar terület.



Válasz · Tetszik


· Bejegyzés követése · 2011. november 28., 19:12"


forrás : [link]


Lehet nem is volt Mohácsi csata?


2013. okt. 22. 20:27
1 2 3
 1/27 szántóvető ***** válasza:
98%
hogy lett volna mikor az oszmán birodalom sosem létezett?senki és semmi nem létezik,még te sem.
2013. okt. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
nana! szántóvető! Minden nézőpont kérdése. Láttam egy török miniatúrát, aminek az a címe: A mohácsi diadal.
2013. okt. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 Shai-Hulud ***** válasza:

Akkor csata nem volt, csak diadal.

:-)

2013. okt. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen a lét és a nem lét kérdése Kierkegaardtól, Nietzschén át Sartre és Popper filozófiájának tükrében persze a bizonyosságok kutatásának folyamatában érdemes feleveníteni a bécsi kör és Kuhn gondolatainak mátrixát.


Kérdés amúgy hülyeség, ha nem lett volna Mohácsi csata kicsit más lenne a töri, meg amúgy is akkor lett volna másik "Mohács".

2013. okt. 22. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 tanárúrkérem válasza:
Egy tanárom az egyetemen azt javasolta, ha ilyen -már bocsánat- butuska kérdéssel jönnek a diákok, mondjam azt: Mit fogadnál el bizonyítéknak?
2013. okt. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 bumbi02 ***** válasza:

Persze hogy nem volt, hisz akkor minek írta volna Ady, hogy "Nekünk Mohács kell?" Ha lett volna Mohács, akkor minek kellene még egy? Nem?



Azért kérdező remélem érzed hogy elég meredek egy facebook kommentre alapozni egy ilyet, hogy nem volt Mohács.. Valószínűleg a történészek tévednek, és ez az általános iskolai tanár pedig tudja a frankót. Csak reméljük hogy nem ilyet tanít az iskolában is...

2013. okt. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

"Egy tanárom az egyetemen azt javasolta, ha ilyen -már bocsánat- butuska kérdéssel jönnek a diákok, mondjam azt: Mit fogadnál el bizonyítéknak?"


Pl ezt írta az Úr : "Mohácson semmiféle csata nem volt, egyetlen "csatában elesett" katona sírheltté sem találták meg abból a korból, tömegsírokat meg főleg nem"


Az az pl síremléket

2013. okt. 22. 22:17
 8/27 bumbi02 ***** válasza:

[link]



Ennyit erről. Van még kérdés?



Legközelebb ha olvasol valamit, járj legalább utána, mert ez így elég gáz volt, hogy a "mohácsi csata síremlék" keresésre az első 3 találat mindegyike cáfolja az állítását Aranyi Lászlónak... További szép estét. Jó tanulást.

2013. okt. 22. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
Olvass engem. Én még sokkal fantasztikusabbakat is tudok írni. Tudtál róla, miért nem volt mohácsi csata? Szulejmán tulajdonképpen magyar volt. Még Levédiából vándorolt oda. Magyar Bálintot is azért hívatta oda. A Jedikule egy nagy átverés. Láttam.
2013. okt. 22. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:

Öhmmm, úgy érzem mintha valaki roppant eredeti módon holokauszttagadást akar tagadni, vagy épp csak szimplán holokausztot tagadni, ízlés dolga, mindenesetre még a röhejesnél is röhejesebb a dolog.


Hogy kicsit művelődjél:


[link]

2013. okt. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!