Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Milyen talpbetét van a katonai...

Milyen talpbetét van a katonai bakancsban?

Figyelt kérdés
Hello!Lehet hogy rossz a kategória de érdekelne hogy milyen talpbetét lehet a katonai bakancsokban mert ugyebár a lúdtalp például a rossz cipő miatt alakul ki és hogy lehet hogy a katonák egész nap abban vannak és mégsem lesz lúdtalpuk.

2013. nov. 13. 18:09
 1/5 mustafa33 ***** válasza:
85%
többnyire büdös ☺
2013. nov. 15. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az biztos :D De én a típusára lennék kíváncsi vagy valami ilyesmire.
2013. nov. 15. 19:31
 3/5 mustafa33 ***** válasza:

Nekünk annó csak egy sima filc betét volt. De nem attól lesz az ember lúdtalpas. Hanem a mai saroknélküli divattól. Hogy a sarok és a talp egy szinten vannak. A talp és a sarok magasságának az aránya fontos. Ezt mindjárt gyaloglási teljesítményen is észre venni.

Egyébbként nem magamtól tudom. Olvastam egy ortopéd orvos írásában, de már nem mondom meg, hogy hol. De tapasztalatból megerősíthetem.

2013. nov. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen ezek a deszkás cipők nagyban hozzájárulnak én is ilyet hordok és ártott is mondjuk nekem öröklött lúdtalpam is van de nekem egyáltalán nem megy a teljesítményemre.Csak hát a katonaságban nem nézik jó szemmel.Gondolom a katonaságban nem lehet csak úgy lúdtalpat tenni a bakancsba ezért is érdekel hogy milyen van benne :/
2013. nov. 15. 21:52
 5/5 anonim ***** válasza:

"a lúdtalp például a rossz cipő miatt alakul ki"


Mert ez egy gyakori félreértés. A lúdtalpnak/boltozatsüllyedésnek genetikai oka van, valaki vagy azzal születik, vagy nem. Olyan nincsen, hogy aki lapos talpú cipőt hord, annál kialakul, mert akkor már minden converse-fannak lúdtalpa lenne.



Katonai bakancsok


Jellemzően vékony (max 3 mm vastagságú) talpbetéttel hordják, mert a katonáknak 5-10-20-50 kilométereket kell benne egy-egy nap legyalogolnia. Ha vastagabb talpbetétet hord, akkor a talpbetét puhasága miatt a láb minden egyes lépésnél annyira megsüllyed a bakancsban, hogy a bakancsok belső bőr sarka elkezdi lehúzni a bőrt a viselő sarkáról. Ez pedig nyílt sebhez vezet. Ezt a katonák kerülik.


[link]


Ez kínai utángyártott, de így kell elképzelni egy standard issue katonai bakancsbetétet.

Remélem segítettem, honvédtiszt vagyok egyébként.

2014. febr. 27. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!