Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » HMS Victory vagy pedig egy...

HMS Victory vagy pedig egy modern amerikai romboló nyerne egy ilyen esetben? Pl:USS Independence

Figyelt kérdés

Tisztában vagyok vele hogy a HMS Victory egy 1700ban készült zászlós sorhajó,de viszont 104 ágyú sorakozik rajta.És tegyük fel hogy szemtől szemben állnak egymással.Nyílván a romboló csak azt az 1 ágyúját tudja használni(tegyük fel most nincs tomahawk) a HMS Victory-nak pedig többmint 100.

Arra vagyok kíváncsi hogy egy ilyen ütközetet melyik hajó nyerné?Mit érne az a 104db ágyú egy modern romboló ellen(Páncél).


[link]


Pontos leírás:3 fedélzetén 104 ágyú sorakozott: a hajó orrában 2 db 12 fontos és 2 db 68 fontos, a fedélzeten 12 db 12 fontos, a felső ágyúfedélzeten 30 db 12 fontos, a középső ágyúfedélzeten 28 db 24 fontos, az alsó ágyúfedélzeten 30 db 32 fontos ágyú volt.


2013. dec. 17. 02:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

hát szerintem elég egyértelmű, ellenkező esetben mindenki 3árbócos fafregattokkal járkálna még a vizeken


de tegyük fel hogy:


az hms victory 104 darab vasgolyót köpne ki, amiknek az a rendeltetésük, hogy lyukat üssenek az ellenséges hajók faszerkezetében, olyan jó 300 méteres maximális lőtávolsággal


a modern romboló, tekintve, hogy kompozit páncélból készült nagyot koppannának azok a vasgolyók, ha olyan közel van, de nem kell közel lennie, mert ő tüzelhet akár 20 km távolságból is, a robbanó lövedék pedig nem lyukat fúrna, hanem szimplán szétrobbantaná a háromárbócos faszerkezetét


én úgy gondolom, hogy kb. percek kérdése lenne

2013. dec. 17. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
44%
a modern hajóban ülne a személyzet a vacsoráját falatozva és előbb utóbb berágna az egyik és felkelne hogy ki a franc kopog? mért nem jön be? ha mondták neki hogy szabad
2013. dec. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Gugu Gabor ***** válasza:
100%

Nem akarlak elkeseríteni de ez egy hülye kérdés szvsz., bár biztossan lehetne addig csűrni csavarni a kérdést amíg a Victroy jön ki győztesnek, de a fenti feltételek szerintem még nem elegek hozzá.

Ajánlom a figyelmedbe az alábbi remek Bofors reklám videót:

http://www.youtube.com/watch?v=qxVOclDHI9Y



Ugyan nem tudom milyen gyorsan tud a Victory megfordulni, vagy újra tölteni az adott oldal, de szerintem nagyon össze kéne szedniük magukat, hogy tartani tudják a 220 lövés per perces elméleti tűzgyorsaságot amit az az 1 db ágyú produkálni tud.

2013. dec. 17. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Vélhetően baromi mérgesek lennének a karbantartók, mert összekormozta valami idióta kincstári szürke festést. Mellesleg ha a két hajótest összekoccan akkor a Victory csak szanaszét úszkáló fagerendák tömege lenne.
2013. dec. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az amerikai polgárháborúban egymásnak esett két páncélozott hajó (nem mai modern páncélzat, hanem szegecselt vaslemezek). A csata vége döntetlen volt, mert az akkori lövedékek hasztalanok voltak fém páncélzattal szemben.... és ezek a Victory ágyúihoz képeset már több mint 100 évvel később készült "modern" cuccok voltak!!!!
2013. dec. 18. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 kürasszír ***** válasza:
100%

Az HMS VICTORY teljesen esélytelen lenne, ugyanis a modern romboló egy-két darab 127, vagy 114 milliméteres ágyúja max. 5 perc alatt felgyújtaná a robbanó lövedékeivel a sorhajó fatestét, árbocait, vitorláit.


Egy megjegyzés, a modern hadihajók már NEM RENDELKEZNEK KOMOLY PÁNCÉLZATTAL, mert az egyrészt elképesztően drága, másrészt a szakértők szerint teljesen fölösleges.


Az amerikai BURKE osztályú rombolók és TICONDEROGA osztályú cirkálók, valamint a repülőgép-hordozók könnyű kevlar páncélzatot kaptak a harcálláspontok és a lőszerraktár környékén, de ez csak igen kis területre terjed ki rajtuk, nem hasonlítható az első és második világháborús csatahajók teljes rendkívül vastag, teljes páncélzatához.

2013. dec. 18. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!