Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Magyarország a 2. vh elött és...

Kis bob kérdése:

Magyarország a 2. vh elött és alatt szállított hadiipari termékeket a német birodalomnak, hitelbe?! Ki lettek e ezek fizetve? Ill. hol lehet ilyen információknak utána nézni? Vannak e a német bir. Jogutódjának tartozása felénk?

Figyelt kérdés
2014. jan. 3. 20:16
 1/8 anonim ***** válasza:

Úgy tudom történt ilyen. Ha hitelbe volt, nem hinném. Levéltár? Nincs tartozása, mert nincs jogutódja... De kit érdekel?!


"A Szövetségi Alkotmánybíróság (Bundesverfassungsgericht) 1973. július 31-én az NDK-val kötött alapszerződés felülvizsgálatakor a következőket állapította meg (2 BvF 1/73; BVerfGE 36, 1 [2]):"


" A Német Szövetségi Köztársaság megalapításával tehát nem egy új nyugatnémet állam született, hanem Németország egy részét szervezték újjá. […] A Német Szövetségi Köztársaság tehát nem „jogutódja” a Német Birodalomnak, hanem államként azonos a „Német Birodalommal”, – tekintettel területi kiterjedésére azonban csak „részazonossággal” bír (teilidentisch), így az azonosság nem kizárólagos. […] Államjogilag nézve [az NSZK azonossága a Birodalommal] az „alaptörvény érvényességi területén” a jogi fennhatóság gyakorlatára szorítkozik.

A Szövetségi Köztársaság […] azonban Németország teljességére vonatkozóan felelősséget vállal […] A Német Demokratikus Köztársaság Németország része, és az a Német Szövetségi Köztársaság részéről nem tekinthető külföldnek."

2014. jan. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

nos az köztudott, hogy akkor is már, németország volt a legnagyobb kereskedelmi partnerünk. Ez főként a mezőgazdasági termékekre vonatkozott. Hadiipari cikkeket szerintem nulla vagy nagyon minimális mennyiségben szállítottunk nekik. Az pedig, hogy hitelbe, szerintem elképzelhetetlen, ez szimpla kereskedelem volt, nem kölcsön bérlet, mint amit az USA nyújtott Angliának, vagy az SZU-nak.

Én inkább azt kérném vissza tőlük, amit a 44-es megszállás után eltulajodonítottak.

2014. jan. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ja azt nem láttam, hogy hadiipari terméket... Nem tudom mit, de valamit igen, sokat "üzleteltünk" mi velük... de a szovjetekkel is aztán pár év múlva!
2014. jan. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 MolotovPunk ***** válasza:

Tonna vagon számra vittük németeknek a konzerveket,élelmiszereket és még sok más dolgot is a 2.ik világháború alatt.

Elvileg a vissza fizetés az lett volna,hogy ők is adnak halom tankot meg gépeket,lövegeket cserébe...

Egyébként nem sokat kaptunk érte.Utána lehet nézni.

2014. jan. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat. igaz mi élelmet vittünk a németeknek. de hát ha ezekszerint nincsen rendezeve a számla, nem kéne a merkelnek egy levelet küldeni? persze késedelmi kamattal.


de most komolyan, attól, hogy mi elvesztettük a háborút és ök is, attól még az üzlet jogszerü. ha van fizetetlen számla és én úgy tudom, hogy van, akkor ezt szóvá kéne tenni

2014. jan. 3. 21:59
 6/8 anonim ***** válasza:
Említettem, hogy nincs jogutód... Nincs tartozása "merkelnek" se az NSZK-nak. És egy háborúban tett ígéret, alku... az semmi :D Rágd magad a jelenen. Van min! És először a saját házunk táján...
2014. jan. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szálitott. Nincs kifizetve! Számla elküldve Schickelgruber et-nak, de egy szoval sem reagált rá. Pofon megy neki! No meg azoknak a magyar se--nyaloknak akik ezt kib ulizták!
2014. jan. 3. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Volt minimális hadianyag szállítás, Nem nagy dolgok, de pl. a pilóták egy része magyar pisztolyokkal volt felszerelve.

Élelmiszer szintén ment, azonban a háború során jött hozzánk jó néhány német fegyver. Szerintem - ha másként nem - barterben ki lett egyenlítve a számla.

2014. jan. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!