Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mi volt az a zseniális Napoleo...

Mi volt az a zseniális Napoleoni taktikai húzás Austerlitznél?

Figyelt kérdés
Olvastam, hogy beírta ez a csata a nevét a tőrténelembe e miatt, de azt nem olvastam mi volt ez.
2014. jan. 4. 19:09
 1/9 anonim ***** válasza:

Akkor olvasd el.


[link]


Lényegében kettéválasztották az orosz-osztrák csapatokat és egyenként összezúzták őket.

2014. jan. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem értettem meg ebből. rossz a rajz kb vonalakat látok csak. le tudnád írni más szavakkal?
2014. jan. 4. 19:40
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem érthetően le van írva! Egyébként az akkori hadvezetők szerint egy hadsereg számára az a leg előnyösebb, ha dombról támadnak. Napóleon ezt a nézetet használta ki, és bizonyította, az ellenkezőjét.
2014. jan. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nincsen érthetően leírva. A képeken nyilak vannak meg négyszögek én nem vagyok tőrténész és régen jártam suliba, nem tudom mik ezek


Azt írja Napoleon simán bekerítette őket, de mi volt ebben zseniális?

2014. jan. 4. 22:10
 5/9 anonim ***** válasza:

simán érthetőek a rajzok


ha 2 sereg egymással szemben áll egyik se osztja magát ketté mert így "könnyű" célponttá válnak az volt a zseniális hogy mégis ketté lettek osztva így nem képviseltek akkora erőt és le lehetett őket győzni

2014. jan. 5. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
De hogyan?
2014. jan. 5. 16:34
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye. Főleg ha már ennyien szájbarágták a választ...
2014. jan. 5. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Világos kérdés volt. Nem vagyok tőrténész hogy nyilakból , meg vonalakból értsek.


ha nem tudod elmagyarázni, mi volt a zseniális, inkább hallgass.

2014. jan. 5. 22:34
 9/9 Dr.Psycho ***** válasza:

Mikor mind a két hadsereg hadrendbe állt, ő a jobbszárnyát szándékosan meggyengítve állította fel,azt a látszatot keltve,hogy a békéről szeretne alkudozni.

Az szövetségesek megtámadták a franciák jobbszárnyát, és ekkor jött Napólon serege fő részével és szétzúzta az orosz sereg centrumát. Ezután pedig a jobbszárnyát tisztítta meg.

Ebben a csatában magát I.Sándort is megfutamította, az osztrákokat rákényszerítette arra,hogy békét kérjenek s megpecsételte a harmadik koalíció sorsát.

2015. márc. 3. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!