Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Szerintetek ki a világtörténel...

Szerintetek ki a világtörténelem legnagyobb hadvezére?

Figyelt kérdés

2014. jan. 8. 17:51
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Objektíven ugye ez megítélhetetlen. A kérdést csak nagyon szubjektívan lehet értelmezni, leginkább érzelmi kötődés alapon kinek ki a példaképe, hőse. Nekem pl. Yi Soon Shin admirális.
2014. jan. 8. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Nagy Sándor, Julius Ceasar, Hannibal, Napóleon, Zsukov, Rommel.
2014. jan. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Dzsingiszkán
2014. jan. 8. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
16%
Sztálin. Ha ő nincs, most ágyékkötőben bányásznánk az Urál-hegységben, mint Untermensch nem-árja szolganép.
2014. jan. 8. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
II. Kurus perzsa király
2014. jan. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
92%
Sztálin nem volt hadvezér.
2014. jan. 8. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
91%
Attila a hun.
2014. jan. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 Waff ***** válasza:
90%
Rommel,Manstein. Ők igazi stratégák voltak,messze felülmúlták ellenfeleiket.
2014. jan. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
2# A kérdés arról szól, hogy Ki a... , nem pedig hogy Kik a.... .
2014. jan. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok oda érte, de szerintem ha csupán a harctéren nyújtott alakításokat vesszük, akkor vitathatatlan, hogy Napóleonnál nagyobb stratéga, aki a hadvezetés "elméleti és gyakorlati" oldalával egyaránt tisztában volt és a legjobb volt, nem született a Földön.

És azt sem árt elfelejteni, hogy ő a ranglétra legeslegalján, sőt még annál is lentebbről kezdte, mert idegen volt saját hazájában (nagyjából, mint Stilicho Rómában, aki ugyancsak remek hadvezér és igazi római volt származása ellenére) és ha nem akkor, a forradalmi Franciaország idején lép fel, akkor belőle sosem lett volna tábornok, de még százados se, mert a monarchia törvényei nem tették lehetővé, hogy nem nemesek ilyen magas rangot töltsenek be a hadseregben.

Napóleon tragédiája, hogy ő csak a harctéren volt otthon.


Nekem egyébként még kedvencem Albrecht von Wallenstein, aki saját költségén szerelt fel akkora hadsereget, amekkorát a császár sem tudott, és logisztikai zseni volt.

2014. jan. 8. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!