Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Melyik rangjelzés lehet ez? (kép)

Melyik rangjelzés lehet ez? (kép)

Figyelt kérdés
[link]

2014. jan. 18. 07:37
 1/5 A kérdező kommentje:

Ha nem jó a link, akkor:

[link]

2014. jan. 18. 07:44
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szürke, tehát katasztrófa védelem, két csík egy csillag,tehát zászlós.
2014. jan. 18. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
41%

Egy pici kiegészítés:

A fegyveres szervekben nem rang, hanem rendfokozat van, és emiatt ez rendfokozati jelzés.

Bocsi, én civil vagyok, de egy katona barátom szólt rám, hogy én is rosszul tudom.

2014. jan. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A zászló az egy széles és egy keskeny stráf, valamint - kb 20 éve- egy hatágú csillag (amit szaknyelven rozettának neveznek) ez nem magyar rendfokozati jelzés.
2014. jan. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem akarok hülyeséget mondani, mert ezt a rendfokozatot így konkrétan nem ismerem, de ha két "csík" van, azzal általában a tanulók évfolyamát szokták jelölni. Pl egy honvéd tisztjelölt ha másodikos, akkor két csík, ha harmadikos, három. De ezt most csak példának mondom, mert ez biztos, hogy nem katonai vagy legalábbis nem magyar.
2014. jan. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!