Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Aki volt sorkatona, elmondaná...

Kiro113 kérdése:

Aki volt sorkatona, elmondaná hogy miből ált a "kiképzés"?

Figyelt kérdés

Reggeli délutáni és esti programra volnék kíváncs,hogy miből ált egy átlag nap,évszaktól függetlenül mindig azokat a "gyakorlatokat"csináltátok?

Gondolom nem a torna teremben gyürüztetek :D (elnézést a regeződésért)


2014. jan. 29. 19:54
 1/5 anonim ***** válasza:
79%

Mi ezt soratonaként szopatásnak neveztük.

Az az igazság, hogy olyan mint kiképzés nem is létezett.

A dolog arról szólt, hogy megpróbálod túlélni azt az időszakot, amire téged oda - egészen idióta emberek közé - bezártak.


Én pl ha tehettem, köptem egyet a tisztek után, mikor nem látták. Hát ennyi.Meg káromkodtam magamban.

2014. jan. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
97%
Ez nem igaz kedves 1., majd meglátod, jönnek a kemény fotelhuszárok, akik csak azért érzik magukat keménynek, mert leoltanak mindenkit az utcán aki elmegy mellettük (persze csak olyant, akin látszik, hogy nem tud visszaütni, általános iskolások, lányok, nehogymár megsérüljön ő) és jól megaszondják, hogy ráférne a mai fiatalságra. :)
2014. jan. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
67%

kelés 5kor indulás baktatni jó messzire

árok ásás, betemetés, takarítás

90es évektől már nem is láttak lőszer csak őrizték keményen a nagy semmit

2014. jan. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
81%

A kiképzés alatt az alapkiképzésre gondolsz vagy a csapatkiképzésre?


Reggel ébresztő, reggeli torna, tisztálkodás ( persze ohne zuhany...nehogy már egy kis futás meg pár fekvő után lezuhanyozz... áh minek), reggeli, körlettakarítás, szemle. Ezután parancskihirdetés és tényleges és kezdődött a tényleges képzés. Ahogy írták, volt árokásás, lövészteknő ásás, fegyverismeret, térképészet, sok sok alaki foglalkozás, vaklőszerrel puffogtatás és gyakorlógránát dobálás, némi közelharc oktatás..


Talán ez az a része a katonásdinak, amit át lehetne adni az utókor számára. Persze megfelelő színvonalon. Viszont ez csak annyira elég, hogy menjen a jobbra át, balra át és kb tudd kezelni a gépkarabélyt és a pisztolyt. És az, hogy tudod kezelni ( tudod mi hogy működik,szétszedés, összerakás, tisztítás ) még nem azt jelenti, hogy kapáslövésből sztreszhelyzetben ledurrantod a 300 méterre lévő célalakot a lőtéren. Mert amíg nálunk egy év alatt jutott jobb esetben 6-8 tár éles lőszer egy év alatt, addig ez egy professzionális haderő kiképzésénél 2 napos tétel.


Itt van eltévedve a sok fotelszoldzsör, aki volt valamikor 87-ben sorkatona... Bármelyik ilyen " legyen újra sorkatonaság "-ot harsogó idióta kezébe nyomnál egy AK-t a lőtéren, a 200 méteres fekvő géppuskás célalakot max körbelőné, de el nem találná. Akkor meg minek? :D


A csapatkiképzés az már inkább egyfajta szakirányú képzés volt valamikor - amikor még 2 évig voltak sorkatonák és 450 000-res hadseregünk volt.

2014. jan. 30. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Fsms ***** válasza:
100%

Fókázás, ideológiai oktatás, kora reggeli ébredés, szar kaja, dög unalom, hülyeség a köbön.


Nekem az atom villanás balról , jobbról tetszett a legjobban.

2021. dec. 17. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!