Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Magyarországnak mégis mennyi...

Magyarországnak mégis mennyi vadászgépe van illetve helikopter meg csapatszállítója repcsikre gondolok?

Figyelt kérdés
2014. jan. 31. 19:53
1 2
 1/12 anti paladin ***** válasza:
14 Gripen, 2 C-17, An-26 elvileg 5 és kb. egy tucatnyi mi-8 és mi-17.
2014. jan. 31. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

A 14 Gripenből 2 kétüléses ( gépágyú nélkül ) , ezeket főleg oktatásra használják.

A maradék 12 - ből 2-3 nem mindig bevethető , kell 3 gép a készültségbe , tehát van kb. 6 db szabad gépünk ( plusz a készültség ).

Van még 24 db MIG-29 - esünk , de ezeket kivonták a szolgálatból és lekonzerválták , eladásra várnak , ez nehéz ügy lesz , mert az oroszok exportengedélye is kell az eladásukhoz.

Az Mi-8 as és Mi-24 - es helikopterek üzemideje lejárt , nagyjavítás nélkül nem repülhetnek , tehát hivatalosan bevethető helikopterünk nincsen.Utoljára az árvízkor volt a híradóban repülő szállítóhelikopter ,szerintem inkább csak demonstrációs céllal.

Repülőképes gépünk talán lehet 2-4 db Mi-8 - as és 2-3 db Mi-24 - es.

Viszont van legalább 20-30 db ócskavas Mi-8 - as és Mi-24 - es gépünk.

Csapatszállító nem tudom , hogy hány van ( 1-2 db ) , de már sokáig azok sem repülnek.

2014. jan. 31. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
ezeknek tobb ertelme lenne mint a stadionoknak pedig
2014. febr. 1. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anti paladin ***** válasza:

A mi-17-ek egy része elvileg még repülhet pár évig de bben nem vagyok biztos. Viszont a mi-8-nak utánanéztem, azok már tényleg nem repülhetnek.

Gyakorlatilag úgy áll a helyzet, hogy a mi-17-ek nagyjavítással még úgy 5-7 évig repülhetnének de ezt nem tudom megtették-e. Korábban kiírtak egy tendert a javításukra ami tartalmazta 2 mi-24 nagyjavítását is de mert a Hindek nem repülnek, gyanítom nem történt meg a nagyjavítás.

Ezért megy a kapkodás a helik terén, pár év és semmilyen helink nem lesz.



A Migek borzalmas állapotban vannak. 24 db-ból csak néhány tehető repképessé, ezért nem számoltam őket. A lekonzerválás azt jelentette, hogy kicsapták őket a mezőre a Gripenek mellé, fagyba, hóba, sárba, esőbe. Felújításra szorulnak azok is bár van még bennük üzemidő tartalék, ráadásul az avionika is erősen elavult, azt sem ártana korszerűsíteni. Ezért sem számoltam őket.


Az an-26-ok üzemideje is lassan közelít a végéhez, de legalább még repülnek. Viszont nem tudok róla, hogy egyáltalán ötlet lenne a leváltásukra, felújításukra.

2014. febr. 1. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
és akkor honnan lesz repcsink ha mind ilyen állapotba van? mért nem szánnak rá pészt
2014. febr. 1. 12:04
 6/12 anti paladin ***** válasza:

A szállító helikoptereknél elvileg az olasz Augusta Westland lesz a befutó.

Az Ancsákkal nem tudni mi lesz. Gondolom majd a két Globemaster lesz hivatott ellátni a feladatukat mert tuti nem lesz rá se pénz se akarat.

2014. febr. 1. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anti paladin ***** válasza:
És azért nem szánnak rá pénzt mert nem akarnak. A Hm megkapta a Gripeneket "játszani" azóta nem kapnak pénzt semmire. Helit is kb. azért kapnak mert kell valami amit katasztrófa esetén be lehet vetni és a honvédségi gépek üzemeltetése nem közvetlenül a költségvetés feladata, hanem a hm-é ezáltal lehet "spórolni".
2014. febr. 1. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
persze honvédségen húzák meg a ráfot de ha támadnak nincs mivel védekezni románok meg támadnának minket kb 1 hét és az egész magyarország az övéké
2014. febr. 2. 19:16
 9/12 anti paladin ***** válasza:
Hát igen, de a gyk kérdések és válaszok alapján a népek nagy része is háborogna ha most a kormány kiírna egy tendert szállítógépekre. Nehéz eladni egy milliárdos kiadást a közvéleménynek pláne a választások közeledtével.
2014. febr. 2. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
igen de a focipálya épitésere mindig van pénz ugye
2014. febr. 3. 16:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!