Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Szerintetek ez elég egy...

Djhell kérdése:

Szerintetek ez elég egy átlagos katonának?

Figyelt kérdés
A helyzet röviden így fest: nem vagyok nagy darab (179 magas, 61 kg), nem is szeretnék egy ''terminátor'' lenni. Lassan 5 hónapja gyakorlok, mivel idén fogok majd érettségizni, majd ezt követően szeretnék jelentkezni csendőr tisztnek (Romániában élek). Mivel itt más módszerekkel történik a válogatás mint ott, gondoltam kipróbálom, hogy a magyarországi felvételi feladatai hogy mennek. Az eredmény így néz ki: 60 fekvőtámasz 2 perc alatt (szabályosan, egyenes háttal, vállszélességen tartott kezekkel, nem össze-vissza kapálózva), 80 felülés szintén 2 perc alatt (a kezeim hátul, a nyakamnál tartva, a láb enyhén behajlítva terpeszben illetve minden felülésnél megérintette a könyököm a térdemet). A felhúzásokra nem igazán fektettem eddig hangsúlyt, azokból 10-et sikerült csinálni fordított fogással, láblendítés nélkül. Szerintetek ilyen felkészültséggel megéri majd próbálkoznom az idén, vagy várjak a következő évig?

2014. febr. 5. 17:56
 1/3 anonim ***** válasza:
Te a magyar honvédséghez akarsz jelentkezni vagy a román hadsereghez?
2014. febr. 5. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Idén jelentkezhetsz már ezekkel az eredményekkel.Érettségig meg még fejlődhetsz is.A futásról ne feledkezz meg,arra is készülj rá.Bár a jelenlegi testsúlyodat nem lehet nehéz cipelni,szerintem futásban sem lehetsz rossz.
2014. febr. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Első válaszoló: a román hadsereghez akarok jelentkezni, mivel ez a folyamat egyszerűbb, mint elintézni azt, hogy felvegyenek Magyarországra. A magyarországi felvételi szimulálást csupán azért végeztem el, hogy lássam, ott milyen teljesítményt tudnák nyújtani.

Második válaszoló: a futást csak a téli hónapokra függesztettem fel, a hónap végén újból belehúzok. Az itteni felvételin viszont a futás nem annyira kemény mint ott. Itt két részből áll, az első egy 50 méteres sprint, amit 7.2 másodperc alatt kell teljesíteni (álló rajtból), a második pedig egy 1 km-es távot jelent, amint 3 perc 45 másodperc alatt kell teljesíteni. Itt nem adnak pontokat az elért eredmények után, csupán bele kell férni a megadott időbe, ha ez megvan akkor már jöhet is az írásbeli :). Köszönöm a gyors és megnyugtató választ!

2014. febr. 5. 19:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!