Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Hova kell jelentkeznem, ha...

Hova kell jelentkeznem, ha katonai helikopter pilóta szeretnék lenni?

Figyelt kérdés

A Nemzeti Közszolgálati Egyetemre vagy repülő tiszti/mérnöki fősulira?

Jövőre érettségizek és nagyon érdekelne a dolog.



2014. febr. 12. 19:46
 1/10 anonim ***** válasza:
NKE... én nem tudok olyanról, hogy repülő tiszti főiskola. Repülő mérnök szakirány talán van a BME közlekedésmérnököknél, de a katonai területen az NKE-HHK, jelenleg katonai-üzemltetés szak , katonai repülőműszaki szakirány a releváns.
2014. febr. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én pontosan tudok válaszolni neked, kedves kérdező, mert a tesóm éppen ezt tanulja. NKE repülőműszaki képzés, mérnöki végzettséget ad, és ők repülik az Mi8-asokat, meg Mi17-eseket. Ja, meg az Mi24-est is.
2014. febr. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.!

kedves második. mennyire nehéz bekerülni és bent maradni? emelt szintű érettségi kell valamiből vagy elég a középszintű?

2014. febr. 12. 21:18
 4/10 anonim ***** válasza:
Emelt matekot érdemes tenni. Bratyó is úgy került be. Meg egy középszintű nyelvvizsga a pluszpontok miatt, na az sem árt.
2014. febr. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Az alkalmassági vizsga követelmény az a vadász pilóták szintjével egyenlő vagy enyhébb?
2014. febr. 12. 21:39
 6/10 anonim ***** válasza:

tegnap 21:39


Teljesen más, de az NKE.hu-n fent van minden szerintem.

2014. febr. 13. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Rendben, nagyon köszönöm a válaszaid! Sokat segített.
2014. febr. 13. 15:09
 8/10 anonim ***** válasza:
abszolút támogatlak de nem tudom mi lesz szegény minyó pilótákkal helikopterek nélkül :S a Die Hardos Mi-24-es pilótának sincs sok dolga már a Mi-24-eket kivonták Mi-8-at már úgyszintén kirepültek az üzemidejükből csak az árvíz miatt repültek maradt 2 db készenléti Mi-17-ünk :( ennél helyzetnél még a használt UH-1-ek is jók lettek volna
2014. febr. 16. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Hozzátennék még valamit.

Nyelvvizsga KÖTELEZŐ. Anélkül már a felvételidet sem bírálják el!

2014. febr. 17. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
tudom. és angolból kell.
2014. febr. 17. 20:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!