Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Felvételinél, a fizikai...

Felvételinél, a fizikai alkalmasságin T1-es kategóriába sorolnak?

Figyelt kérdés

Nőként ilyen kategóriában felülés helyett tényleg csak lapockaemelést kell csinálni, fekvőtámasz helyett meg nőit?

Csak nekem tűnik túl "kevésnek", vagy inkább ne szóljak semmit? :D


2014. febr. 13. 19:49
 1/5 A kérdező kommentje:

Az kimaradt, hogy a ZMNE HHK-re, de azt hiszem már én is megfejtettem.

Felvételinél T1 kategória, utána pedig, ha valaki katona szeretne lenni és elvégzi megint az alkalmasságit (amit utána is rendszeresen, évente meg kell csinálnia) T2 kategória. :)

2014. febr. 14. 00:32
 2/5 anonim ***** válasza:
Egy kicsit rosszul tudod. A tiszti egyetemre T3-as kell felvételinél, aztán beosztástól és kortól függ, hogy milyen nehézségi szintet kell teljesíteni.Nincs külön női fekvőtámasz!Szerződésesnél meg altisztire T4-es kell.
2014. febr. 14. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Azért gondoltam egyetemi felvételinél T1-es szintre, mivel oktatási intézményben tanulok, tehát ülő munkát végzek, de oké, nem lep meg. :)

A női fekvőtámaszt és lapockaemelést felülés helyett nem én találtam ki, hanem az egyetem lapján olvasható, de az is lehet, hogy elavult..a rendeletben is ez állt, hogy lehet választani. Az más kérdés, hogy nem engedik(?).

2014. febr. 14. 19:10
 4/5 anonim ***** válasza:
Én taaly voltam felvételin. Voltak ott, akik tisztire mennek, lányok is, ugyanúgy kellett a fekvőt csinálni, mint a fiúknak. Nem sikerült nekem a fizikai, így most újra próbálom.
2014. febr. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

NKE-HHK van, és a honlapon kinn van az alkalmassági vizsgálatra vonatkozó lap. Fekvőtámasz/húzockodás, felülés, Futás. Fizikain ennyi van viszont fiuknak és lányoknak ugyanannyit kell. Nehidd hogy ülőmunkát végzel a suliban! :) első félévben ugyanolyan katonai kiképzést kapsz mintha szerződéses lennél. Decemberben vizsga ebből. Majd Katonai állományba kerülsz (tehát akármikor behivhatnak ha baj van még karácsonykor is). Ezután Januártól kezdesz a Zrinyi kampuszon, viszont ekkor is a napi rutin ugyanez naggyából. Kiképzés, majd suli.

Azt pedig nem elfelejteni hogy ez az iskola olyan mintha Laktanyában lennél, tehát kimenő nélkül elsem hagyhatod a szállásterületet. De valamilyen szinten enyhébb (részegen benn dőlöngélve este[természetesen időben tehát 9re visszaérve] csak betett a hideg zuhany alá) de azért ezt sem szeretik gyakran.

2014. febr. 17. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!