Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A Nemzeti Közszolgálati...

A Nemzeti Közszolgálati Egyetemen milyen alapszakra jelentkezzek ha később tüzér szeretnék lenni?

Figyelt kérdés

Tüzér szeretnék lenni és nagyon érdekel hogy melyik alapszakra kell jelentkeznem hogy tüzér lehessek.

Ha színtévesztő vagyok akkor felvesznek a tüzér szakra?



2014. febr. 22. 17:53
 1/5 Marczell ***** válasza:

NKE-Hadtudományi és Honvédtisztképző karon belül a Katonai vezetői szak amire gondolsz.


"a hallgatók a 6. félév végén, a Magyar Honvédség igényeinek függvényében választanak specializációt. A potenciálisan választható specializációk: felderítő, harckocsizó, légvédelmi rakéta, lövész, műszaki, tüzér, vegyivédelmi."


Én nem vagyok ebben 100%-ig biztos de, szerintem kell hogy baráti viszonyban legyél a többi szakiránnyal is, lehet hogy akkor "éppen" nem lesz a Honvédségnek szüksége tüzértisztekre, de az is lehet hogy téged irányítanak elsőnek erre a szakirányra ha tehetséget, szorgalmat mutatsz iránta.


A katonai vezetői képzésre szigorúbb a felvételi mint a logisztikára v. üzemeltetésre mert "korlátozottan alkalmas minősítés (alkalmassági vizsgálat után) már kizáró tényezőként hat a felvételiből.

Sajnos színvizsgálat Van az alkalmasságin, épp ezért én utánajárnék hogy korlátozó tényezőnek számít-e a színvakság.

Ha kell küldök neked 1 privát levelet amiben leírom hogy tudod felvenni a kapcsolatot a Radó György Honvédkórház (Kecskemét) vizsgálóorvosával, ő az aki megtudja mondani a z "tutit"

2014. febr. 22. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A szakon belül a szakirányokra is egyfajta "belső felvételin" lehet (sokadik félévben) továbbjutni. Ott is az emberek sorrendbe teszik, hogy melyik szakirányra szeretnének bejutni és tanulmányi eredmények alapján, illetve a tervezett létszám alapján szétosztják a hallgatókat. A tüzér szakiránynak nem túl nagy a létszáma az MH igényei miatt mostanában. Amit még tudok, hogy a felderítő szakirányra volt az elmúlt években a legnehezebb bejutni.
2014. febr. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.


Írtam már üzenetet de azért ide is írok.

Igen jó lenne ha eltudnád küldeni a címet hálás lennék.


Az MH AA tüzér szakirányára felvennének a színtévesztés miatt? Vagy az sem teljesen biztos?


Mi a külömbség ha NEK-en vagy ha az MH AA.n végeznék mint tüzér?

2014. febr. 22. 18:59
 4/5 Marczell ***** válasza:

NKE- 4 év után hadnagyként, MH AA- 2 év után őrmesterként kezded a hivatásos pályafutást.

Hogy milyen szakirányokat hirdetnek éppenséggel MH AA-n, azt többféle módon is megtudhatod.

a, lehet a legközelebbi toborzó irodán érdeklődni

b, volt 1 kérdés itt pár hete ahol a kérdező felsorolta az éppen hirdetett szakirányokat MH AA-n és azt érdeklődte melyikre lenne érdemes mennie, keress vissza ha van 1 kis időd.

c, körülnézel itt: [link]

[link]


Azért írtam ezeket a lehetőségeket mert az Altisztin minden évben megszabnak x szakirányt amire lehet jelentkezni. Talán itt is van egy belső felvételi, ahol aktuális honvédelmi igényeknek és felvételi vagy tanulmányi átlag szerint besorolnak valamelyik szakirányra.

2014. febr. 22. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Marczell ***** válasza:

1 percen belül megtaláltam:


Az MH Altiszti Akadémia a 2014/2015. tanévben a következő szakirányokra hirdet meg felvételi eljárást:


- Katonai informatikai-rendszer üzemeltető ágazat

- Szerelő ágazat, páncélos gépjárműszerelő

- Műszerész ágazat, fegyverműszerész

- Repülőműszaki ágazat, avionika szerelő

- Parancsnoki ágazat, ABV védelem

- Parancsnoki ágazat, légvédelmi rakéta és tüzér


Ebből látható hogy ez évben van igény az őrmester rendfokozatú légvédelmi tüzérek képzésére, tehát indul légvédelmi tüzér képzés ezen a szinten. (bár lehet hogy te a szárazföldi tüzérség iránt érdeklődsz csak, légvédelmi sem lehet olyan rossz)

Ha jövőre felvételizel akkor persze majd a 2015/2016-os lista lesz aktuális, de az csak ősszel fog megjelenni.

2014. febr. 22. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!