Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mennyire fejlett az Egyesült...

Mennyire fejlett az Egyesült Államok, illetve Oroszország rakétavédelme?

Figyelt kérdés
Szóval mennyire durva rakétavédelmi pajzsaik vannak? Ha mondjuk az oroszok nekiállnának szórni az ICBM-eket Moszkva mellől, az amerikaiak meg amerikából, egyáltalán lenne rakéta ami be is csapódna, vagy már effektíve nem is tudnának egymáshoz belőni?

2014. márc. 2. 16:32
 1/8 anonim ***** válasza:
Lenne, több mint elég, mindkét oldalon!
2014. márc. 2. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ez lényegtelen. Gondolj bele, ha célba ér, akkor a hasadó anyag nagy része gyorsan lebomlik minimálisan növelve csak a radioaktivitást. Ha a rakétát még a levegőben megsemmisítik, akkor viszont a hasadóanyag porlasztva teljes mennyiségében jut a légkörbe kb. mintha egy piszkos bomba lenne. Szóval inkább ne legyen túl hatékony az a rakéta védelem:D
2014. márc. 2. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
elvileg úgy működik, hogy a robbanófejet nem bántja, csak leválasztja, és elvileg akkor nem robban fel. persze ez már két "elvileg", szóval akár fel is robbanhat, de ezeknél a rakétáknál próbálják minimalizálni a radioaktivitást és maximalizálni a pusztítást(elvileg pár nap alatt irreleváns lesz a sugárzás, illetve gondolj bele, 1945 óta több, mint 1000 kísérleti atomrobbantás volt, rengeteg a föld felett, már rég mindenki rákos lenne), szóval ha még fel is felrobban 10 kilóméter magasan sok port nem kavar(legalábbis mindenképp jobb, mintha földet érne és 6 kilóméteres sugárban lenullázna mindent). igazából az az érdekes kérdés, hogy ha jön 60 db rakéta mondjuk, akkor képesek e ezek a rendszerek minddel elbánni, vagy mondjuk 2 becsúszik és akkor cumi.
2014. márc. 2. 19:04
 4/8 A kérdező kommentje:
akit érdekel, annak olvasmány: [link]
2014. márc. 2. 19:05
 5/8 anonim ***** válasza:
Félre értettél. Ha a levegőben semmisül meg egy rakéta, tehát nem felrobban(nem indul el a láncreakció), hanem mondjuk találatot kap és eltörik, akkor kiszórja magából a hasadóanyagot, ami sokkal veszélyesebb, mintha rendeltetésszerűen felrobbanna lebontva a benne lévő hasadóanyagot. Volt pár éve, valami baleset itt Európában, amikor is minimális radioaktív cézium izotóp került a levegőbe, és már ez kimutathatóan növelte a háttérsugárzást. Most gondolj bele, ha több ezer ICBM-el történik ez, az összes bennük tárolt hasadóanyag felhőként teríti be a földet.
2014. márc. 2. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

1945 és 1998 között összesen 2053! atomkísérlet volt a világon!


video animáció:

[link]

2014. márc. 2. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
jaa, értelek, valóban félreértettem. de azért gondolom valahogy meg van oldva, hogy ne ez legyen, mert akkor semmi értelme az egész rakétapajzsnak, aztán valamiért mégis ki van építve. arról valaki tud valamit, hogy az oroszoknak Kubában épp milyen rakétáik vannak? nemrég olvastam róla, aztán pöppet meglepődtem, azt hittem a rakétaválság óta nem tettek oda semmit.
2014. márc. 2. 21:42
 8/8 A kérdező kommentje:

még egy érdekes olvasmány:

[link]

2014. márc. 2. 21:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!