Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mekkora hadsereget lenne...

Progizo kérdése:

Mekkora hadsereget lenne képes fenntartani Magyarország?

Figyelt kérdés

Azzal valószínűleg jórészt mindenki egyetért, hogy a mai magyar Honvédség szinte semmilyen erőt nem képvisel, sem katonáinak létszámában, sem harceszközeinek minőségében és mennyiségében.

De vajon mekkora létszámú haderőt lenne képes fenntartani hazánk, ha a lehető legnagyobbra akarná felfejleszteni hadseregét? Kb. mekkora létszámú lenne így a Honvédség, mekkora kiszolgáló hátteret, saját hadiipart, stb. igényelne?



2014. márc. 15. 11:11
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem kb. 100ezer fős, 100-200 tankos 20-30 vadászgépes lenne úgymond "reális".
2014. márc. 15. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Akár 250 ezer főnyit is.

Legalábbis, kb ekkora volt a magyar haderő ereje teljében.

2014. márc. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
29%

Nem értünk a demagóg megfogalmazásoddal egyet. Például ami a jelenelegi katonai kiadások és a létszám fikázására vonatkozik semmiképp.


Vannak országok, ahol az összes katonai kiadás az a néhány lőszer ára, amit a protokolláris eseményeken ellőnek. Én ilyen magyarországot szeretnék.

A jelenleg egymilliárd dollár/év feletti kiadás is erősen túlzó, csak az elmúlt 20 évben elköltött ilyen jellegű kiadásokból rengeteg értelmes dolgot lehetett volna venni.


Szóval szerintem kb 20 vaktöltény per év, és 4 díszkatona. Ez a cél :)

2014. márc. 15. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
95%
11:53 Ha mesevilágban laknánk akkor ez. Viszont meg is kéne védeni magunkat. Ez nem meseország itt nincs jó tündér meg boldogan éltek amíg meg nem... Hadsereg kell, mert ez nem egy békés világ. Tény hogy szinte mindegy mekkora mert elnyomnak de legalább annyi erőnk legyen hogy minimális védelemre legyen alkalmas.
2014. márc. 15. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

a jelenlegi 5-10%a


nem mesevilágban kéne élni hogy 6milliós hadsereg kell ami megvéd minket a semmitől


ha valakinek szemet szúrunk bármennyi kiadás mellett is lesöpör minket hisz kicsi ország vagyunk és az életerő előbb elfogyna mint a felszerelés

ha meg nem szúrjuk senki szemét a jelenlegi is felesleges


a nato tagságot direkt nem említettem de ők megvédenének

persze feltétel az XY mennyiségű haderő de azt eddig sem teljesítettük szóval a változás nekik fel sem tűnne

2014. márc. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Fenntartani bármekkorát fent lehet, lásd Észak Korea, és társai, csak ez az emberek átlag életének rovására menne.
2014. márc. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

3 & 5- os válaszoló:

Nem mindegy ez most?????

Az a kérdést, hogy mekkora hadsereget tudnánk fenttartani.

2014. márc. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

kedves 7es

5 ös vagyok

mi a problémád?


válaszoltam a jelenlegi 5-10%a

kicsit oda van a szövegértésed nem?

2014. márc. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"ha valakinek szemet szúrunk bármennyi kiadás mellett is lesöpör minket hisz kicsi ország vagyunk és az életerő előbb elfogyna mint a felszerelés "


Kit értesz "valaki" alatt? Az oroszokat? Akkor igen. Az USA-t? Akkoris. (Ellenük is lehet egyébként harcolni, csak azt terrorizmusnak becézik) A szlovákokat? Na azt azért már nem hinném. Illetve egy rendes hadsereggel szinte mindegyik szomszédos országtól meg tudnánk elméletben védeni magunkat.

Az megint más kérdés, hogy jelen politikai helyzetben abszolút irreális elképzelés, hogy bármelyik is meg akarna támadni minket, annak ellenére, hogy többeknek szúrjuk a szemét. Eu van, NATO van, senkinek nem érdeke egy háború, aki meg ilyet meglép a kicsik közül, annak szétrúgják a seggét. Személy szerint nekem nem is hiányzik semmilyen háború, de azért a jelenlegi haderőnk tényleg nevetséges. Nemhogy háborút, de egy katasztrófa helyzetet sem lenne képes kezelni.

2014. márc. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
#6.: úgy értettem, életszínvonal esés nélkül, nem olyan agyatlan módon, mint Észak-Korea, hanem mint munkaadó a hadsereg és a hadiipar.
2014. márc. 15. 16:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!