Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Volt sorkatonák, mikor vonulta...

Volt sorkatonák, mikor vonultatok, hova, és meddig szolgáltatok?

Figyelt kérdés
+ egy-két tapasztalat is érdekelne, összességében jó kicsengése volt a dolognak, vagy egy cumi volt?

2014. márc. 16. 13:33
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
91%

A sorkatonaság közel sem olyan mint most a hivatásos...

Az akkori altisztek úgy szopattak ahogy csak tudtak..

Nálunk volt éjjeli szolgálatban voltam egyedül, jött az egyik altiszt hogy "***** gyere valamit kiöntöttek a folyosón."

Elindultam erre ott állt 3 altiszt és öntözték a retkes mosogató vizet a vödrökből a folyosóra... ígyhát állhattam neki takarítani... Csodás volt.

De szerencsére én az utolsók között vonultam be így a legnagyobb szopásokat amik 2000 előtt voltak elkerültem.

De még igy is gyülöltem... De alapvetően a közösség jó volt, az egyik ott megismert sráccal azóta is jóba vagyunk.

De az biztos h nem csinálnám végig újra szivesen...

2014. márc. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

1993. Szeged, majd Őrszázad Békéscsaba.

Életem eddigi legszebb egy éve volt.

2014. márc. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
91%

1980-82 Isaszeg alkatrész raktárbázis - még az előző hadsereg idejéből

Csak az első kiképzési hónap volt cumi, olyan volt mintha

börtönbe kerültem volna, de a többi 19 hónap így visszatekintve tanulságos volt, most már egyáltalán nem bánom, hogy megtanultam az AK-47 Kalasnyikov kezelését =

összességében jó kicsengése volt a dolognak.

2014. márc. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

"hogy megtanultam az AK-47 Kalasnyikov kezelését"

Ezt pl. hol tudtad eddig hasznosítani a civil életben?

2014. márc. 16. 14:15
 5/19 anonim ***** válasza:
34%
Kikérem magamnak, hogy szolgálatnak nevezd azt a szopatást, amit a magyar katonaság csinált!!!!!!!!
2014. márc. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Ja, ment mindenkinek a zöld kéz. A további válaszolóknak is adom a felpontozást mindenképp.
2014. márc. 16. 14:21
 7/19 anonim ***** válasza:
76%
9 hónapig voltam Szabadszálláson katona. Az értelmetlen dolgokat soha nem szerettem ezért a katonaságot se. 1hónap kiképzés majd döglés az ágyon kb ez volt+ szar kaja. El lőtem 6 db lőszert célba. Egyszer meg egy tárral korom sötétben. Kb ennyi. Tankot vagy bármi féle harci fegyvert nem közelítettem meg ez idő alatt és nem azért mert nem akartam. Na akkor most mennyünk neki Oroszországnak ?
2014. márc. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
92%
Még annyi életem egyik nagy élménye volt amit a katonaság alatt megéltem a teljes napfogyatkozás de ez honvédség nélkül is lett volna.
2014. márc. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

"hogy megtanultam az AK-47 Kalasnyikov kezelését"

Ezt pl. hol tudtad eddig hasznosítani a civil életben?"


Ezt eddig még sehol, de ki tudja mit hoz a jövő ?

Hasznos tudás, neked is ajánlom.

Nem hallottál még az SHTF-ről ?

2014. márc. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
60%

"Az értelmetlen dolgokat soha nem szerettem ezért a katonaságot se. 1hónap kiképzés majd döglés az ágyon kb ez volt+ szar kaja."

7-es legalább a farkadat ki tudtad verni alkalmanként :-) ?

2014. márc. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!