Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Miről beszélhetnek a lent...

Miről beszélhetnek a lent belinkelt filmben? A keleti fronton bevetettek volna ideggázt a Németek 42-ben?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Éppen nézem vissza a 2. hadsereg pusztulásáról szóló visszaemlékezéseket és 45:03-tól 5-6 katona is beszámol olyan fegyverekről, ami nekem az jutott eszembe mintha gázt vetettek volna be. ITt sokan sokkal többet tudnak erről mint én, de én úgy tudtam, hogy ezek a fegyverek kimaradtak a háborúból. Miről beszélhetnek itt a katonák? https://www.youtube.com/watch?v=6zf_waVc39k

#II. világháború #ideggáz #keleti front sztálingrád don kanyar
2014. ápr. 4. 18:13
 1/2 Salamon Bálint ***** válasza:

Nem ideggázról beszél, hanem thermobarikus (aeroszol) bombáról amit a németek vetettek be először csekély eredménnyel.


Ez nem tartalmaz semmilyen gázt, csupán még a levegőben elporlasztja a tárolt gyúlékony anyagot majd begyújtja.

2015. márc. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
igen?
2016. okt. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!