Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A világháborúkban a vezénylőti...

A világháborúkban a vezénylőtiszteknek (hadnagy, főhadnagy, százados) konkrétan milyen feladat- és szerepköre volt és úgymond milyen messzire nyúlt a keze?

Figyelt kérdés

A wikipédián találtam egy ilyet, hogy:


Vezénylő tisztek (hadnagy, főhadnagy, százados)

A századoknál a kiképzés a kapitány mellé beosztott hadnagy feladata volt, a francia lieutenant és a német Leutnant egyaránt a "helyettes" értelemben vett latin locumtenens (helytartó: locus - hely, tenere - tart) szóra vezethető vissza. A hadnagyoknál is megjelent a finomodás, a rangidős főhadnagy és az egyes hadseregeknél bevezetett sub-lieutenant – alhadnagy – rangok megjelenésével.


De nekem nem konkrétan erre, vagyis konkrétabb, bővebb leírásra lenne szükségem a fogalmazásomhoz.


Köszönöm a segítséget.


2014. ápr. 16. 12:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Pedig ez olyan ugymond konkrét, hogy annál ugymondabb nem is lehet.
2014. ápr. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy hülyeséget kérdeztem (és fogok is), mert teljesen laikus vagyok a témában.


Tehát pl. egy hadnagy mennyire magas fokozatú, mekkora tiszteletet kap úgy mindent összevetve?

2014. ápr. 16. 14:02
 3/4 anonim ***** válasza:

Valóban elég nagy hülyeség a kérdésed.

A honvédek, altisztek tisztelegnek a hadnagynak, felette ő tiszteleg mindenkinek.

A Hadnagy az első rendfokozat a tiszteknél, utána jön főhadnagy, majd a százados és igy tovább.


A hadnagyok keze viszonylagos hogy meddig nyúlik el. A harcoló alakulatokban szolgáló hadnagyok pl. 12 embernek parancsolnak. De az irodában tevékenykedő hadnagyokkal más a dolog.


Az hogy mennyire tisztelnek valakit meg nem a beosztástól függ.

Egy Felderítő hadnagyot sokkal jobban megbecsülnek mint egy Logisztikait.

2014. ápr. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Egy sulis pályázathoz kell fogalmazást írni és gondoltam inkább utánaérdeklődöm, a töri tanár azt mondta nem segít senkinek... :"))

De így már teljesen érthető, köszi a válaszokat!

2014. ápr. 16. 17:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!