Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A toujane-i, matmata-i csata...

A toujane-i, matmata-i csata az igazából egy fiktív, kitalált csata a cod2-ben?

Figyelt kérdés
szóval se wikipédián, se google-ba nem találtam róluk érdemi információt...

2014. máj. 2. 21:04
 1/9 anonim ***** válasza:
24%
Egyik se valódi. Ezt a trükköt a szovjet történetírásból vették át (értsd: a szovjetek kitaláltak egy csomó fiktív csatát a németek ellen, amiket természetesen mind ők nyertek meg, de valójában soha egyik se történt meg)
2014. máj. 2. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%

Létező csaták voltak.

[link]


Nyilván nem úgy vivták őket mint ahogy a játékban látod. nem igazán mentek neki egymásnak az emberek és ütötték puskatussal egymást, valamint légvédelmi löveggel se kezdtek el csak úgy lövöldözni. De van valóságalapja.

2014. máj. 2. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Miért lenne fiktív?
2014. máj. 3. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
hát azért, kedves utolsó, mivel nem találok rá utalást az interneten (pl. wikipedián már szinte minden fenn van, csak ezek nincsenek...)
2014. máj. 3. 01:13
 5/9 A kérdező kommentje:
aki a tunisia campaign-t küldte: abban sincs utalás se a toujane-i, sem a matmatai csatára...
2014. máj. 3. 01:14
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Hjaj de fájdalmasan lusta vagy.... Ráadásul értetlen is...


Tudod vannak csaták amiket nem örökitenek meg név szerint, csak egy hadmüveletben szólnak róla. Oka ennek az, hogy kisebb csapatok összecsapásait nem mindig írják le.

Pl: Észak-Magyarországon az Ipolynál csak egy kis falunál (Hugyag) 1500 Szovjet katona esett el az átkelésnél. Mégsem találsz róla semmit, pedig a nagyobb csatáknál estek el hasonló létszámban.

De sorolhatnék még pár ilyen hadmüveletet. De hogy szövetséges harcot mondjak a call of dutyból: Battle of Saint-Mére-Eglise. Ezt az ejtőernyősök vivták a németekkel és mivel alig pár százan vettek részt benne, belevették az Overlord hadmüveletbe.


De tessék a toujane, és a matmata hegyek(merthogy Matmata egy hegy aminek a lábánál van egy falu) harcai itt vannak leirva de nem részletesen:

[link]


Idézem "The Axis defences of the Mareth Line took advantage of the terrain (...) It crosses the coastal plain from Zarat to Toujane; in the Matmata Hills, the terrain alone was sufficient defence.


Tehát a csata lefolyása:

[link]


A megkerülő hadmüvelet az amit neked látnod kell.

[link]

Itt pedig az A jelü az általad ismert Matmata, a narancs jelzés pedig Toujane.


Tehát összegezve: ezek a csaták kis kaliberüek voltak, ezért nem jelenitették meg őket pl. a wikipédiában. Mivel amikor COD2 készült a legnagyobb csatákat már lemodellezték, kellett valami különleges.

Ezért jöttek ezek a csaták, amik igazából valószinüleg nem pont igy zajlottak le mivel ekkora német ellenállás nem volt azon a térségben. A másik meg hogy akkoriban a nagyobb harcok tovább tartottak egy 10 perces akciónál.


Remélem igy már világos.

2014. máj. 3. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
utolsó, igazad van, a linkedben tényleg benne van a toujane. én csak azért csodálkoztam, mivel a toujane messze a leghíresebb map a cod2-ben (külön szerverek vannak e pályára), szóval én elvártam volna hogy a csata valóságban is ilyen híres lett volna...
2014. máj. 3. 15:27
 8/9 anonim ***** válasza:
45%
Azt a pályát csak úgy felkapták. Amikor én kezdtem a multit 2008 ban, még messze nem volt ilyen híres pálya, sőt... Aztán 09-10 ben nem sokat játszottam és mikor visszatértem akkor már mindenhol ez folyt. De CoD1 ben meg a Rostov van így felkapva, mint 2 be Toujane, 2 be meg nem sok szerón van Rostov...
2014. máj. 10. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
utolsó, igazad van, a Rostov csak elvétve akad cod2-be. Amugy a cod2-ben még ezek is híres pályák: carentan, burgundy, el alamein stb...
2014. máj. 13. 21:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!