Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Enyhe allergiával van esélyem...

Enyhe allergiával van esélyem katonaként?

Figyelt kérdés
Szerződéses katonának jelentkeznék, de nem vagyok biztos benne hogy az allergia mennyire kizáró ok a honvédségnél.Főleg macskaszőrre, házi porra és pollenekre(parlagfűre nem) jön ki az allergiám, de egy pár perces tüsszögőrohamnál és orrfolyásnál rosszabb tünetem soha nem volt. Naponta 1x szedek rá antihisztamint, általában nem is jön tünet ha rendesen szedem. Gondolkodtam rajta, hogy esetleg a kérdőívben tagadjam-e le, mivel orvosin állítólag nincs allergiavizsgálat, de viszont ha van rá mód hogy szolgálatban is szedhessem a gyógyszert akkor mindenképpen érdemes lenne erről tájékoztatnom őket, de félek hogy e miatt "lejjebb csúszok a listán" vagy akár alkalmatlannak nyilvánítanak.

2014. máj. 5. 10:15
 1/3 anonim ***** válasza:
Bocsánat hogy ide írok, de nálam is ez a helyzet, és én is szeretném tudni(persze más allergia)
2014. máj. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ma volt egy srác alkalmasságin allergiával. ő is szedett gyógyszereket.

Igazából jött fizikaira is és pszihora is szóval engedték neki. Szerintem nem teljesen kizáró ok, de nemtom mely allergiafajták kizáróak.

Próbálkozni szabad. ha megbuktatnak fellebbezel és 2. fokon lehet átengednek vele. Szoktak ilyet csinálni.

2014. máj. 5. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 gabee9 válasza:
Sima allergia nem kizáró ok, de ha már egy asztma-s allergiád van, akkor biztos hogy nem vesznek fel.
2014. máj. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!