Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Waffen-SS és Wehrmacht az egy...

Waffen-SS és Wehrmacht az egy hadseregben van?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi,hogy a Waffen-SS Wehrmacht alatt van,vagy forditva?

Vagy külön vannak?

Úgy vélem,külön vannak,de cseppet zavaros nekem ez az egész..nagyon megköszönném ha valaki elmagyaràzná :-)



2014. máj. 29. 20:32
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Hát elég problémás lenne ha egy hadseregben lennének tekintve hogy 70 éve megszüntették őket.


A Waffen-SS az SS harcoló alakulata volt. Külön állt a Wehrmacht vezetésétől. Saját Tábornoki kara volt.


Kb. Ahhoz lehetne hasonlitani mint ma az USA-ban a hadsereg( US ARMY ) Illetve a tengerészgyalogság (MARINE CORPS). Ezek is teljesen külön állnak.

2014. máj. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

A Wermacht a Német hadsereg.

A Waffen-SS meg az SS-hez tartózót, azért hozták létre, mert az SS-be csak elit német katonák léphettek be, mig a Waffen-SSbe viszont alacsonyabb elvárások voltak s nem csak németek léphetek be. Az SS meg egy Hitlernek egy külön hadserege volt.

2014. máj. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Így már értem! :-)

Köszönöm a korrekt választ!

2014. máj. 29. 21:18
 4/20 anonim ***** válasza:
31%
Én úgy tudom, hogy a Wehrmacht a hivatalos német hadsereg volt, a Waffen-ss pedig az ideológiai katonák gyűjtőtábora!
2014. máj. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Még egy kérdés:az igaz,hogy a Waffen-SS végezte el az adott hadművelet nehezét,illetve rizikós helyzetekre őket vetették be?

Mitől függött,hogy a Waffen-SS mikor harcolhat?

2014. máj. 29. 21:21
 6/20 anonim ***** válasza:
68%

A Waffen SS egyfajta idegenlégó volt.

Főleg külföldi katonáknak volt.

2014. máj. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
86%
Sok mindentől fügehetet, egy háborúban mindig sok mindentől függ h ki mikor hova megy. Keres rá googleban e már hosszabb téma. S igazság szerint én se tudom pontosan , hülyeséget meg nem akarok mondani.
2014. máj. 29. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
59%

Úgy látom azért elég sok űr van a fejekben.

A Wehrmacht a II. Világháború idején a német hadsereget jelentette, mondhatni a besorozott férfiakat. A Waffen SS ezzel szemben az SS - mint politikai félmilitarista szervezet (valójában nagyon is militarista volt) - katonai szárnyát jelentette. Fő különbség volt, hogy az Waffen SS-ben önként lépett be valaki, méghozzá csak akkor ha az illető az NSDAP (köznapi nevén a náci párt) tagja volt. A Waffen SS nem tartozott a hadsereg kötelékébe, mivel attól különálló szervezet volt és kizárólat Hitler és Himmler parancsolhatott neki. A két szervezet Wehrmacht és Waffen SS természetesen valamilyen szinten rivalizált egymással, főleg azért mert a Waffen SS általában jobb felszerelést és fegyverzetet kapott, mint a Wehrmacht, illetve jobb volt a kiképzésük is. (lsd. Leibstandarte) Ha párhuzamot akarnék vonni, akkor azt mondanám, olyan volt a Waffen SS, mint nálunk az ÁVH, vagy a CSEKA az oroszoknál, sőt hogy modern példával éljek a Francia Idegenlégió sem képezi szó szoros értelemben a francia hadsereg részét, bár az kicsit másabb...

Az idegen embereket nem tudom ki és honnan vette, de ez alapvetően nem így volt. A háború vége felé, már a WAFFEN SS is sorozott be nem német állampolgárokat, főleg német származású férfiakat (szászokat, svábokat stbstb.) Azonban eredetileg csak német állampolgárságú, generációkra visszavezethetően árja lehetett a Waffen SS tagja.

2014. máj. 30. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
89%

"olyan volt a Waffen SS, mint nálunk az ÁVH, "


A te fejed sem tiszta teljesen... Az ÁVH politikai titkosrendőrség volt. Semmi köze nem volt a katonasághoz. Sem kiképzésileg, sem máshogy. Az ÁVH kiképzése hasonló volt mint a rendőrségé azzal a kivétellel hogy az elméleti részen ezerrel sulykolták beléjük a párt és a főtitkár iránti hűséget, és hogy ezért mindent meg kell tenniük.


Az ÁVH-hoz maximum a GESTAPO-t lehetne hasonlitani, mivel Németországnak az volt a titkosrendőrsége.

2014. máj. 30. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
60%

Üdv!

Ööö...nem is meg igen is. A GESTAPO ugyanis az RSHA IV. Amt-ja volt, magyarul a Birodalmi Hírszerzés IV. Irodája. A GESTAPO elhárító tevékenységet végzett, ahogy az ÁVH-nak is volt ilyen hatásköre, azonban az ÁVH egy nagyon komoly anyagi és személyi háttérrel rendelkező államszerv volt, míg a GESTAPO, mint mondtam csak az RSHA alatt működött, tehát egy nagyobb szervezet alszerve volt. Egyébként több kisebb szervből gyúrták össze, és nem nyomozott soha sem hagyományos bűncselekmények miatt, mivel a feladata sem az volt...

A II. VH-s Németországnak a GESTAPO (Geheime Staatpolizei) csak az egyik operatív eszközökkel rendelkező szervezete volt, és nem volt sok köze a rendőrséghez. Ahogy az ÁVH-nak sem volt köze a magyar rendőrségnek. Az ÁVH - véleményem szerint - több volt, mint a GESTAPO, mind személyi állományában, mind felszereltségében.

Egyébként nem értem, hogy miért lett lepontozva a válaszom, de ha ez kell lemehetek ovis szintre:

SS:

[link]


WAFFEN SS: [link]


ÁVH:

[link]


GESTAPO:

[link]


Jó olvagatást!

2014. máj. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!