Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Lesz harmadik világ háboru?

Lesz harmadik világ háboru?

Figyelt kérdés
2010. jan. 2. 23:36
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
45%
Szerinted mi bele látunk a jövőbe?
2010. jan. 2. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
53%
BP tv telejósda megmondja ;-)
2010. jan. 2. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim válasza:
79%
Valamikor biztosan...
2010. jan. 2. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
47%
Remélem, hogy nem. Akiknek meg katonásdit támadna kedvük játszani, nyírják ki egymást, és ne mások haljanak meg miattuk, mint eddig sokszor.
2010. jan. 2. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
80%

Nem valószínű!

De ha mégis, akkor az már egy katonák nélküli háború lesz, alig néhány halálos áldozattal...

2010. jan. 3. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
67%

Ha így folytatódnak a dolgok, meglehet.

Bár szerintem az már teljesen más jellegű lesz, mint az első kettő.

Nem hinném, hogy lennének olyan nagy népírtások, mint akkoriban.

És ami mégfontosabb, tuti nem fog annyi ideig tartani.

Legfeljebb néhány hónap.

Valaki bedühödik, ledobja az atomot, azt kész.


"Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a naegyediket biztosan kövekkel és botokkal" /Albert Einstein/


L

2010. jan. 3. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
79%

A világháborúk eddig megerősödő nagyhatalmak és az érdekszféráik ütközése miatt robbantak ki. Napjainkban Kína látványos fejlődésének lehetünk tanúi, és már most borítékolható, hogy éveken belül át fogja venni az USA-tól a gazdasági vezető szerepet. Bizonyos szempontból már át is vette, hiszen az USA máris erősen függ Kínától, amely hitelez neki. Ezen kívül ott van Oroszország, amely nem hajlandó lemondani nagyhatalmi ambícióiról, és a Közel-Kelet, a folyamatos konfliktusaival és puskaporos hordókkal.


A kérdés az, hogy a gazdasági átrendeződés hogyan fog végbemenni. Eljöhet az a pillanat, amikor Kína igényt tart majd újabb délkelet-ázsiai területekre, és a világnak ezt le kell nyelnie. Elképzelhető, hogy egyes vidékek terméketlenné válásával, az ivóvíz tönkremenetelével, az energiaforrások kiapadásával megindul a verseny a még értékes földterületekért. Szinte biztos vagyok benne, hogy még ebben az évszázadban lesz komolyabb, több kontinensre kiterjedő háború, csupán abban reménykedek, hogy a fő hadszíntér nem Európában lesz, illetve a polgári lakosságunk nem lesz érintett a hadműveletekben.

2010. jan. 3. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim válasza:
73%
hát szerintem nem lesz nagy katonáskodás, atombomba oszt kihal az emberiség
2010. jan. 3. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
84%
Éppen ez az, ami miatt nem mer senki a másik torkának ugrani... Ha az egyik fél ledobja az atomot, azt azonnali válasz követi, tehát senki sem jár jól. Nagyvárosok nélkül pedig nincs nagyhatalom sem.
2010. jan. 3. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
65%

"Napjainkban Kína látványos fejlődésének lehetünk tanúi, és már most borítékolható, hogy éveken belül át fogja venni az USA-tól a gazdasági vezető szerepet. Bizonyos szempontból már át is vette, hiszen az USA máris erősen függ Kínától, amely hitelez neki."


1. Kína nem fogja átvenni a vezető szerepet. Az, hogy évről évre több millió kínai paraszt hagyja ott a földeket és megy a városokba, hogy ruhagyárakban gürizhessen, ami 9-10%-os GDP-növekedést eredményez, a "vezető szerep" szempontjából semmi, egy nulla. Kína sehol sincs az innováció terén, alig mutat intenzív fejlődést, rendkívül korrupt, a társadalma elmaradott, belső szociális problémái robbanásveszélyesek. Kína egy nagyon nagy, nagyon szegény ország, rengeteg belső ellentmondással. Örül, ha egyben marad, nem tör vezető szerepre.


2. Amiatt, hogy az USA importál Kínától, Kína az, aki függ az USA-tól. A helyzet ugyanis az, hogy az USA eladósodott Kína irányába. Vagyis az USA ül az importált javakon, Kína pedig ül egy halom papírcetlin, amikre rá van írva, hogy united states. A kínaiak azért dolgoztak emberfeletti erőfeszítésekkel évtizedeken át, hogy legyen egy rakás dollárjuk és T-Note-juk, amelyeknek a beválthatósága bármi hasznosra az amerikai kormánytól függ. Az amerikaiak pedig vidáman fogyasztanak, és a hadseregük 10-szer erősebb a kínaiakénál, így ha Kína pattogna, akkor tengeri blokád alá vennék, elzárva a nyersanyagforrásaitól, és éhhalálra ítélnék Kínát. Ki függ kitől? Kína sohasem lesz ellenséges az USA-val, mert Kína puszta léte az USA-tól függ. Ezt a kínai vezetés pontosan tudja, elsősorban a saját parasztjaik meggyőzésére pózolnak nagy mellénnyel a világ felé.

2010. jan. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!