Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Magyarországon tartottak...

Magyarországon tartottak atomfejes rakétát?

Figyelt kérdés
Néhány elhagyott siló látható térképeken, de csak gyakorlat céljából építették őket, vagy volt bennük igazi nagy erejű robbanószerkezet, esetleg atombomba.
2014. jún. 15. 16:05
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Az amcsik Nevadában is elég sokat robbantottak, a Yucca.flat-en pl 739-et.


A Magyar Néphadseregnek volt 9db 9K72-es komplexuma avagy NATOsan fogalmazva SS-1 SCUD rakéták önjáró indítójárművel. Ezekhez tároltak a szovjetek nukleáris robbanófejeket a Bakonyban, itt:


[link]


Továbbá a 4 helyen volt kiépítve a Gránit nevű atomfegyver tároló bunker, amikben valószínűleg csak időszakosan tároltak nukleáris fegyvereket ( a fentivel ellentétben). Ezek: Tököl,Debrecen,Kiskunlacháza és Sármellék.

2014. jún. 16. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Köszi szépen mindenkinek. Nevadában megtaláltam az atombombák völgyét újra (régen tudtam róla). A Sedan crater nevű az egyik legnagyobb.
2014. jún. 16. 10:33
 13/17 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy butaságnak hangzik, de még nem csináltak akkora erejű bombát, hogy képes lenne kitéríteni a Földet, vagy egy hatalmas vulkánt eredményezni (földrengéssel és szökőárral együtt)?
2014. jún. 16. 10:37
 14/17 anonim ***** válasza:
Ahhoz "néhány" nagyságrenddel nagyobb hatóerejű bomba lenne szükséges.
2014. jún. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Értem. Mondjuk elég vastag a litoszféra, de csak tételezzük fel. Ahhoz mekkorát kellene robbantani? Amit emlegettem bomba nagy krátert ütött így is, mint egy meteorit.
2014. jún. 16. 17:29
 16/17 anonim ***** válasza:
A Sedan krétere az még így is jóval kisebb ( átmérőben pl harmada), mint az arizonai kréter, amit egy 50 méteres meteorit okozott. Erről szerintem inkább a tudomány témakörben tegyél fel kérdést, ott hamar pontos választ fogsz rá kapni.
2014. jún. 16. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 laci591 válasza:
0%

ITT MINDENKI TÉVED !!!


Az igazság az,hogy a romák elvitték leadni a vasba !

2014. jún. 27. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!