Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Fizikai követelményrendszer?

Barbixo kérdése:

Fizikai követelményrendszer?

Figyelt kérdés
Szerződéses katona szeretnék lenni. (22,N) Tudom, hogy van egészségügyi és fizikai alkalmassági is. Már három hónapja készülök a fizikaira és szeretnék számolgatni egy kicsit, hogy kb. mennyi pontot tudnék a mostani eredményeim alapján elérni. Nem tudnátok mutatni egy fizikai követelményrendszert, ami alapján tudnék számolni? (Lehetőleg minél frissebbet, nem mondjuk 2006-ost.)

2014. jún. 19. 17:18
 1/5 anonim ***** válasza:

6. oldal 7. bekezdés:

[link]



[link]

2014. jún. 19. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

[link]


Szerződéses T3 = 240 pont.

2014. jún. 19. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Én úgy tudom, hogy aki,szerződéses katonának akar jelentkezni, annak futnia kell 3200 métert, felülést és fekvőtámaszt/húzódzkodást kell csinálnia, viszont itt olvastam 6km-es gyorsított menetről, úszásról.. még csak gyorsan átfutottam rajta, nem olvastam el, de nyugtassatok meg, ugye én is jól tudom, hogy csak az a 3 van. (futás, fekvő, felülés)
2014. jún. 19. 21:27
 4/5 anonim ***** válasza:

Amit te olvastál az más.


Különböző alkalmasságik vannak különböző alakulatokhoz.


Az alap alkalmassági az amit a bejutáshoz kell teljesíteni.

Tehát jól tudod 3200mfutás/fekvőtámasz/felülés


DE! javaslom nagyon nézz utána hogy milyen a szabályos felülés és fekvőtámasz! Nagyon sokan ezen buknak el! Tudom mert láttam olyanokat akik meggyőződésből pumpálták a fekvőt, (nem nyomták le magukat könyök-vállig) és ezért alig kaptak pontot. Illetve felülésnél figyelj oda hogy a könyököd belsőfelének érintenie kell a térded külső felét, tehát hajlitott térdel kell csinálni, és a lábad nincs lefogatva.

Pihenés kiinduló helyzetben.


Nem tudom tisztában voltál-e eddig ezzel, de gondoltam jobb ha tudod, nehogy abba a csapdába ess mint sokan mások! :)

2014. jún. 19. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Nézegettem a neten, hogy milyen is a helyes felülés és leltem egy érdekes dolgot. A leírás szerint így kell ott csinálni a felülést:

- A kezeidet tarkón összefűzve kell tartanod, vagy mell előtt keresztben az ellenkező oldali vállat markolva (pólót nem szabad)

- A tarkónak (vagy a tarkón üsszefűzött kezeknek minden végrehajtáskor érinteniük kell a talajt.

- A lábak nem lehetnek leszorítva, beakasztva.

- A térdeknek 90 fokos szögben kell maradniuk.

- A törzs hátramozgásakor a lábaknak is fel kell emelkedniük úgy, hogy amikor a törzs a talajon fekszik, a comboknak függőlegesen, a lábszáraknak a talajjal párhuzamosan felemelve kell lennie.

- A törzs előremozgásakor a felemelt lábakkal lendíteni tilos, a combok és a törzs kb. 90 fokos szögét tartani kell.

- A felső holtponton a könyökök belső oldalának érintenie kell a térdek külső oldalát


A lábnak nem a talajon kell maradni? Tényleg meg kell emelni?

2014. júl. 20. 16:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!