Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Dédnagyapám megjárta a Don...

Dédnagyapám megjárta a Don kanyart, egyetlen egy golyó se találta el, a hazáért harcolt 42 évesen, hazajött, Debrecennél el akarták vinni robotra, onnan meglépett. Akkor ő mérnem háborús hős? Mert nem halt meg a fronton?

Figyelt kérdés
2014. júl. 18. 23:03
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Igen, azért.
2014. júl. 18. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

De ő az utolsó pillanatig védte a hazát és volt olyan tökös 42 évesen, hogy a család és az isten miatt is haza jött!

Utolsó parancsszóig kint volt a fronton, aktívan lőtte az ellenséget(ez esetben az oroszt), parancsot nem szegett meg.

2014. júl. 18. 23:08
 3/25 kovpet ***** válasza:
100%
Szerintem háborús hős. De legalábbis túlélő. Jól csinálta, respect.
2014. júl. 18. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

Én HŐSKÉNT tekintek rájuk.

Minden tiszteletem az övék.

2014. júl. 18. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem lett háborús hős, mert Magyarország elvesztette a háborút. Szovjet megszállás alá kerültünk, így érthető, hogy aki a Szovjetunió ellen harcolt a háborúban, részt vett a megszállásában, az nem számíthatott hősnek.
2014. júl. 18. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Parancsot teljesítet, védte a hazáját. Egyértelmű, hogy hős. Nem tévesztendő össze a hősi halottal!
2014. júl. 18. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy sokunk hasonlóan gondolkozik mint én, szerintem is ez az igazi hős aki védi a hazáját és nem futamodik meg! Igen, nagy adomány, hogy ugyanaz a nevem mint neki, egy megtiszteltetés számomra.
2014. júl. 18. 23:53
 8/25 A kérdező kommentje:
Ez már egy későbbi történet, de apámnak azt mondta kis korában: feles, emberé tesz :D
2014. júl. 19. 00:05
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarom vitatni a hősiességét, hazájának szolgálatát, de azért a történelmi hűséghez hozzátartozik, hogy a Szovjetunió nem fenyegette Magyarországot, Észak-Erdély visszacsatolását is támogatta volna, Magyarország 1941-ben mégis részt vett német nyomásra, kreált indokkal a szovjetek elleni háborúban, megszállásban.

Persze, amikor a front 44-re elérte a Kárpátokat, majd a trianoni Magyarország határait is, akkor már valóban a hazát kellett védeni.

2014. júl. 19. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
44-ben ment ki a frontba a 2. magyar hadsereggel, vonaton vitték, itt már ténylegesen a haza védelme volt az ő esetében.
2014. júl. 19. 00:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!