Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Szerződéses katona szeretnék...

Barbixo kérdése:

Szerződéses katona szeretnék lenni, az alkalmasságin milyen fajta felülést kérnek?

Figyelt kérdés

Keresgéltem a neten a szabályos felülés után és leltem egy leírást arról, hogyan is kellene csinálni:


- A kezeidet tarkón összefűzve kell tartanod, vagy mell előtt keresztben az ellenkező oldali vállat markolva (pólót nem szabad)

- A tarkónak (vagy a tarkón üsszefűzött kezeknek minden végrehajtáskor érinteniük kell a talajt.

- A lábak nem lehetnek leszorítva, beakasztva.

- A térdeknek 90 fokos szögben kell maradniuk.

- A törzs hátramozgásakor a lábaknak is fel kell emelkedniük úgy, hogy amikor a törzs a talajon fekszik, a comboknak függőlegesen, a lábszáraknak a talajjal párhuzamosan felemelve kell lennie.

- A törzs előremozgásakor a felemelt lábakkal lendíteni tilos, a combok és a törzs kb. 90 fokos szögét tartani kell.

- A felső holtponton a könyökök belső oldalának érintenie kell a térdek külső oldalát



Nekem eddig senki nem említette, hogy a lábat is fel kell emelni. Hogyan is van ez valójában? Hogy fogják kérni? Fel kell emelni a lábat vagy a talajon kell maradnia? Légyszi segítsetek! Nem akarom, hogy meglepetés érjen, már hónapok óta készülök arra, hogy katona legyek, nehogy ilyeneken múljon már a siker. Videót vagy képet ha tudtok, mutathatnátok. Köszönöm!!



2014. júl. 20. 16:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Áprilisban voltam alkalmasságin.

Leírom hogy megy ez.

2 fajta felülést lehet csinálni. Lapocka emelést, és rendes felülést.


A lapockaemelés az amikor fel emelkedik a lábad, amit te leírtál.

Ez a művelet igen pontatlan tud lenni, és ebbe könnyű belekötni ezért nagyon kevesen választják.


A másik az egyszer felülés, hasonló de a talpaknak nem szabad felemelkedni a padlóról.


Tehát 90fokban a térdek, talp a földön, kiindulás ülőhelyzetből.

Ahogy lemész fekvőhelyzetbe, a két karod a tarkódon kulcsolt kezekkel egyenesvonalban kell h legyen.

Ahogy kinyomod magad, a könyöködnek érintenie kell a térded külső részét.

A talpak minimálisan megemelkedhetnek.


Illetve van az amit mondtál, hogy X-be van a karod, de ezt sem javaslom mert nehezebb.

2014. júl. 20. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Jaj de jó olyantól hallani a választ aki tudja is mert volt alkalmasságin! Megkérhetnélek arra, hogy mesélj? Milyen volt az egészségügyi ill. fizikai alkalmassági? (Főleg az egészségügyi érdekel. Mi az amit néznek? Stb.)

A felülésről később keresek egy képet és linkelem csak hogy tudjam, az amire én gondolok jó-e.

Milyen tanácsaid lennének? Mire kell nagyon odafigyelni? Mi az amin múlhat az egész sikere? Egyébként neked sikerült?

2014. júl. 21. 09:53
 3/14 A kérdező kommentje:
És persze köszönöm a segítséged!
2014. júl. 21. 09:53
 4/14 A kérdező kommentje:

Illetve még egy kérdésem lenne. Írtad azt hogy: 'Ahogy lemész fekvőhelyzetbe, a két karod a tarkódon kulcsolt kezekkel egyenesvonalban kell h legyen.'

Magyarul a könyök nem előre néz hanem a talajjal párhuzamos lesz a kar? A tarkóval együtt a karnak is érintenie kell a talajt vagy a könyök előre néz?

2014. júl. 21. 09:59
 5/14 anonim ***** válasza:

Párhuzamos a földel a könyök, majd amikor kinyomod magad ismét akkor ugye érintenie kell a térded külső oldalát.


EÜ-n Vérvétel, vizelet vétel van, itt nézik a máj és egyéb problémákat, valamint a drogtesztet is itt végzik el.

Aztán szemészet, fül-orr gégészet, fogászat, belgyógyászat(EKG) ideggyógyászat van. Pontosabban nemtudom nem vagyok orvostanhallgató.


ha szerződésesnek mész akkor 2 napos az alkalmassági. Ha hivatásosnak akkor 1 napos. Bár az évnek ebben az időszakában gondolom szerződésesnek.


Arra kell odafigyelned, hogy akármennyire mondják h szopatás lesz a kiképzés, és akármennyire akarnak lebeszélni ne hagyd magad.

Amikor én voltam folyamatosan ment a szöveg hogy sokan ugysem birjátok majd stb.stb. Sokaknak elis ment ettől a kedve.


Egyébként igen nekem sikerült.

2014. júl. 21. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
pszichológia milyen miket kérdeznek ?
2014. júl. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

-IQ teszt

(Leginkább ehhez hasonlít én ezzel gyakoroltam:)

[link]

[link]

(Ugyanaz a kettő csak az egyiken vannak a megoldások.)

-Személyiség teszt 300 kérdés. Ez tulajdonképpen 100 kérdésenként ugyanaz más megfogalmazásban, szóval nem nagyon tudsz hazudni.

-Reflex teszt

-10 soros önéletrajz hogy miért akarsz katona lenni

-pszihologussal való elbeszélgetés

2014. júl. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Tehát ha jól értem, akkor a könyök oldalra néz egészen addig amíg fel nem ülsz, és aztán érinti a térdet és így tovább? Vagy pedig előre néz, amerre a szemek? Bocsánat, hogy ilyen hülyeségeket kérdezek, de jól akarom 'begyakorolni' nehogy ott kelljen észben tartanom, hogy hoppá ezt majd így kell.

Gratulálok is neked! :D Én is annyira szeretnék bekerülni, hogy azt ember el sem tudja képzelni. Küzdök is érte minden egyes nap, csak sajnos még van egy év hátra, bízom abban hogy a fizikai nem jelenthet problémát, de talán tartok az egészségügyitől.. az nem feltétlenül rajtam múlik, és ha kimondják, hogy nem akkor nem tudom.. elképzelni sem akarom, amikor ez minden vágyam. Nagyon akarom!

Én tényleg nem akarom az időd lopni, de annyira kíváncsi vagyok.. Abban az esetben ha szerződésesnek mentél, akkor mennyi után hívtak vissza az alkalmasságira azután, hogy jelentkeztél az irodában? És az alkalmassági után mi következett? Mivel vette kezdetét az egész? Milyenek voltak az első napok?


Személyiség teszten milyen kérdések voltak pl.? Pszichológussal való elbeszélgetés során milyen dolgokról esett szó? Gondolom az önéletrajzban sem lehet kamuzni (nem mintha akarnék :D ), mert egy pszichológus azt is észreveszi.

2014. júl. 22. 21:04
 9/14 anonim ***** válasza:

NKE-HHK tisztképzőre jelentkeztem szal nekem más mint a szerződéseseknek.

Készülj úgy h simán megbuktathatnak EÜ-n. Az a legjobb ha felvagy rá készülve h megbuktatnak mert akkor fellebbezhetsz és talán átengednek 2. fokon. Szóval ne éld bele magad teljesen.

Mellesleg a szerződéses állomány 70%-a bunkó paraszt. Ez tapasztalat. Nagyon sok olyan ember van ott akit nem lehet elviselni...


A személyiségtesztet nem lehet igy leírni volt 100 fajta kérdés. PL. mit tennél ilyen meg ilyen helyzetekben.


Az önéletrajzban meg lehet kamuzni simán. De az elbeszélgetésnél bele kell raknod azt is amit a önéletrajzban írtál.

2014. júl. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Hát de most ha úgy készülök, hogy úgyis megbuktatnak, akkor meg is fognak, én nem ilyen gondolatokkal akarok odamenni. Miért buktatnának meg az egészségügyin, ha semmi kifogásuk nem lehetne? Csak azért mert parasztok?

A NKE-HHK nekem annyira nem jön be. Nem tudom miért. Ráadásul pont most nézegettem, nyelvvizsga is kell, én meg azt sosem csináltam meg, hiába voltam mindig jeles angolból.

Amúgy az egyetem milyen lenne? Hogy zajlanak ott a dolgok? És kb mennyibe kerül?

2014. júl. 23. 16:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!