Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Tényleg ennyire megviseli az...

Tényleg ennyire megviseli az embert a háború? (lent)

Figyelt kérdés
Lásd Rambo! Tudom hogy ez csak egy film de akkor is.Ha egy jókedvű mosolygós ember elmenne a háborúba akkor megváltozna? Az ott látott szörnyűségektől, a kínzásoktól.Tényleg ilyen szűkszavú lesz az ember a borzalmas élmények után.

2014. aug. 13. 13:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Van akire így hat, van amire meg úgy. Vannak akik nem bírják, és összeroppannak, mások meg röhögve vágják le emberek fejét.
2014. aug. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 BlackSword ***** válasza:
100%
Igen, és még ígyebbül... És nem csak a stresszt hozzák haza, hanem a túlélők bűntudatát is...
2014. aug. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Úgy általában, ha valaki hosszú időn keresztül állandó félelemben, stresszben él, annak változhat a személyisége, lelki állapota, egészsége.

De ennek nem csak háború lehet az oka. Magyarországon is lehetséges pl. családon belüli/iskolai agresszió, terror esetén, vagy rossz közbiztonságú falvakban, tanyákon élő időseknél, akikre rendszeresen rájárnak a rablók.

2014. aug. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :)
2014. aug. 13. 14:36
 5/12 Barbixo ***** válasza:
100%

Vannak olyanok akiket eléggé megvisel. Sokan leszerelés után öngyilkosok lesznek, de nem azért, mert nem tudnak visszailleszkedni a társadalomba.

Nekem van egy ismerősöm, amerikai veterán, nagyon sok helyen járt, egyáltalán nem beszél a történtekről. A testvére pedig ott volt Szomáliában, amikor a Black Hawk Down történt. Elveszítette a barátait, és ő sem beszél a történtekről, pedig én is meghallgattam volna.

Vannak olyanok is, akik a PTSD-tól szenvednek. A traumatikus események hatására a legtöbb ember nagyfokú szorongást, kétségbeesést él át, az igazságos világba vetett hite és alapvető

bizalma megrendül.

2014. aug. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg! A mit a filmben látsz, az gyenge utánzata se lehet a véres valóságnak. A valóságos halál nem ám olyan szép, mint a filmekben. És nem 20 liter vére van az embernek, hanem csak 5. De abból már egy liter is végzetes lehet.


És a háborúban nemcsak a halál szörnyű, hanem minden más is. Egy jó van benne csak: a fegyvergyáros és kereskedő iszonyatosan meggazdagodik belőle.

2014. aug. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Barbixo az elég komoly.Tisztelet nekik.
2014. aug. 13. 16:18
 8/12 Barbixo ***** válasza:
100%
Még valami. Én is katonának készülök, természetes, hogy minél többet szerettem volna hallani Mike-tól. Mondtam neki, hogy szeretnék majd misszióra is menni, ő azt mondta, egy csatamező nem az, amit látni akarok. Én csak filmen láttam a Black Hawk Down-t és az is elég 'durva' volt, a testvére viszont ott volt, ő tudja csak igazán milyen is. Beszélni viszont nem fog róla. Szóval pont azoktól nem kapunk választ, akik tudják.
2014. aug. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
100%
Próbáld ki.. menj el egy háborúba és nézd végig, hogy a szemed láttára megölnek embereket. Esetleg a barátaidat is, akiken nem segithetsz. Félj attól, hogy bármelyik percben meghalhatsz, mert megölhetnek, gondolj rá, hogy órákig szenvedhetsz, közben gondolj a szeretteidre... Rögtön elmegy a kedved még a gondolatától is...
2014. aug. 21. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Az amerikai hadsereg tavaly több katonát vesztett öngyilkosság miatt, mint harcérintkezés közben. Nézz háborús képeket, akár archív I. világháborúsakat is. Az arcok és főleg a szemek mindent elmondanak.
2014. aug. 22. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!