Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Miért hiszik itt azt sokan,...

Miért hiszik itt azt sokan, hogy a sorkatonaság a megoldás mindenre?

Figyelt kérdés

Jönnek azzal, hogy "úú, milyen selejt ez a mai fiatalság, bezzeg, amikor volt sorkatonaság, akkor volt fegyelem". Én épphogy lemaradtam a sorozásról, de a bátyáim megjárták mindketten, ők elmesélték, hogy egyáltalán nem volt rend ott, ment a seftelgetés a honvédség készleteivel, csicskáztatás volt ezerrel, a fizikai- és szexuális erőszak pedig meglehetősen gyakori volt, a tisztek nem foglalkoztak a bakákkal, akik így szabadon állatkodhattak, rend csak akkor volt, ha egy fejes véletlenül odatévedt.

Azt had jegyezzem meg, hogy pár éve az emósokat nevezték selejteknek, de azóta ők felnőttek és normális emberek lettek. 20 éve a drapp inges diszkósokat nevezték a defektes fiatalságnak, 60 éve meg a hippiket és nolám, nem halt ki az emberiség. Aki katona akar lenni, az úgyis elmegy és bevonul, de nem ez a megoldás mindenre. Miért kell azt hinni, hogy ez az univerzális válasz minden viselkedési problémás gyerek számára?



2014. aug. 17. 10:03
 1/9 anonim ***** válasza:
78%

Nem feltétlenül rossz dolog, ez nézőpont kérdése. Objektív szempontból közösségépítésnek nagyon jó, és egy ilyen nagy volumenű projekt egy életre összekötne valamennyi férfit (és akár nőt, lásd Izrael), ami egy ország társadalmának szempontjából nagyon hasznos.


Én személy szerint utáltam, és ellenzem :D A mindenkori hatalom fasisztoid, agymosó propaganda céljait látom benne. Mert ugye rendnek kell lenni, ne pofázz vissza, tedd a dolgot.

2014. aug. 17. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%

habár a sörkötelezettséggel nem értek egyet én sem, (mert felesleges pénzkidobás hiszen nem 100.000 rosszul felszerelt katona fogja megállitani mondjuk az orosz hadigépezetet)

Viszont az nem lenne hülyeség ha pl mindenkit aki elvégezte a középiskolát beküldenék 4 hétre a Tartalékos kiképzésre. 4 hétbe senki nemhal bele, nem vesznek el 2 évet az életéből az embernek, de valamiféle fegyelem, összetartás, ilyesmi lenne azokban akik megjárták.

4 hét pont elég lenne erre szerintem.

2014. aug. 17. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
5%
Mert ez az igazság.
2014. aug. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem marhaság az egész. Drága pénzből alkoholistát nevelnek a fiatalokból.
2014. aug. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
16%

Szerintem felesleges a sorkatonaság. Helyette katonai rendszerűvé kellene alakítani az általános- és középiskolákat. Testnevelés lehetne katonai kiképzés, korosztályhoz szabva. Az egész iskolában vasfegyelem lenne. Szabad lehetne a tanároknak a testi fenyítés, akár már akkor is, ha a gyerek 4-esnél rosszabb jegyet kapott. Emellett bajtársiasságra nevelnék az ifjakat, stb. stb.


Persze azoknak akik már nem tanulók, és nem voltak sorkatonák bevezethetnék 1-2 év szolgálatot.

2014. aug. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

5ös elgurult a gyógyszer?

Én szerintem mindenre az lenne a megoldás, ha az emberek elkezdenének a saját dolgukkal foglalkozni. Ennek kettő előnye lenne, nem pofáznának bele máséba ezzel hátráltatva őt, illetve jobban haladnának a sajátjukkal. Ki kéne próbálni.

Őszintén nekem már annyira elegem van a másikra mutogatásból, a bezzegelésből, nem érdekel mi volt régen, az érdekel ami most van. Ebből kell kihozni a maximumot.

2014. aug. 17. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem lenne megoldás. De egy kis "fegyelem" nem árt. Ez olyan, mint régen voltak Kresz órák az iskolában. Sokat nem ért, de mégis megpróbálták a kisiskolásnak elmagyarázni a közlekedést.


De ha nem tartunk még ilyen minimális Kresz-t sem akkor ne várjuk, hogy jól közlekedjenek. Éppen így van ez a katonasággal is. Ha nem bírják ki vagy nem próbálják ki azt, hogy mi a fegyelem ne is várjuk azt, hogy majd nem nyápicok lesznek.

2014. aug. 17. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
73%

Azta milyen lelki-sérültek fújt ide a szél :D

Csak azok látják a "vasszigorban" és hasonlókban a megoldást bármire, akik nem tudnak mást értelmezni.

Tele ez az oldal ilyenekkel, hogy üssük a gyereket, meg a diktatúra, meg militarizmus.

Akit gyerekkorában nem szeretnek és nem lát mást, mint a ridegséget, erőszakot, az sajnos ilyen lesz.


Ez érzelmi hiányosságra vall, normális ember nem akar ilyesmiket.

2014. aug. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom, de jó pár évtizedig volt sorkatonaság, és láthatjuk, hogy az emberekbe nevelt fegyelem, akaraterő, bajtársiasság és összetartás micsoda kib"szott jó országot szült.
2014. aug. 24. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!