Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ha Magyarország normális...

Ha Magyarország normális sereggel rendelkezne, és védekező háborúba keveredne egy szomszédos országgal, akkor harcolnátok az országért, vagy lelépnétek?

Figyelt kérdés

Normális sereg alatt olyan sereget értek, mint amilyennel Svájc / Hollandia / Dánia / Belgium / Görögország rendelkezik.


Mielőtt jönnének egyesek a "Minek, amikor a NÁTÓ úgyis megvéd" szöveggel, jelezném, hogy a NATO nem mindig avatkozik be tagállamok között. Pl. Görögország és Törökország NATO-tagságuk ellenére sokszor csatároznak egymással és a NATO nem lép közbe ...


2014. aug. 17. 20:59
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
81%

Nem. Viszont ha Magyarországot nem dilettánsok siserehada vezetné és jobb lenne az élet itt (amibe minden beletartozik, nem csak a pénz) akkor még a mostani hadsereggel is hajlandó lennék harcba indulni.


A jelenlegi helyzetben viszont még a világ legerősebb hadseregével sem indulnék hadba egy ilyen országért, sajnálom.

2014. aug. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
35%

Túl sok HA van a kérdésben, így nem lehet értelmesen válaszolni.


Bár én mint EÜ dolgozó amúgy sem a frontra mennék...

2014. aug. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
83%

Fel kell készülni, hogy manapság a háborúkat belülről kezdik meg. Ha az ország határain belül nincs egység, akkor elég csak egy nagy hatalomnak beállni a másik mellé és egyértelmű lesz, hogy melyik oldal lesz a hatalmas.

Régi trükk már ez, ahogy annak idején a monarchiát és az orosz cárságot is belülről rombolták szét külső segítséggel.

2014. aug. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
26%

Az elsővel értek egyet!

Nem mindegy milyen a felszerelés és, hogy ki vezet minket!

2014. aug. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
54%

Háború idején csak az érdekek döntenek. nézd meg a jelen kor konfliktusait. Etnikai határok? Megszállás? Polgár háború? Másik oligarcha? katonai puccs?

A lényeg, hogy legyen egyezség a nagy hatalmakkal, így elfogadják őket.


[link]

2014. aug. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
10%
Érdemes elolvasni, hogy egyes diktátorok, hogyan kerültek hatalomra. Hogyan játszották át a hatalmat.
2014. aug. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
14%
Ezért az országért mi a fenének kellene harcolni ???
2014. aug. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
59%

Velünk más a helyzet, a görögök még akkor is háborúznának a törökökkel, ha azoknak a kutyája a gyepükre szarna. Nekünk itt van a szomszédunkban egy széteső Ukrajna, rögtön mellette meg Putyin atyuska országa, a NATO meg eleve az oroszok, régebben meg a szovjetek ellen alakult.

Ha védekeznénk, akkor a NATO fellépne az agresszor ellen, így sorozásokat sem kellene tartani, a Honvédség és a NATO csapatok intézkednének, de a legtöbb szomszédunk szintén NATO tag, így nem túl sanszos, hogy háborúznunk kellene a szomszédok ellen. Ha meg sorozás lenne végleg kiábrándulnék az országból és húznék el jó messzire.

2014. aug. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
25%
Én is az első álláspontján vagyok. Ez az ország a jelenlegi formájában annyit sem ér, hogy egy papírlappal megvágjam magam, nemhogy az életem kockáztassam érte.
2014. aug. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
79%

Elég vicces kifejezésnek találom manapság azt hogy az "Országotok". Még viccesebb kifejezés a "Haza". Így harcolj a hazáért, úgy harcolj a hazáért....közben ahogy mindenhol máshol, itthon is hamarabb esnének egymásnak az emberek, mint akármelyik szomszédunknak.


Az öreg ember szid mert az ő nem létező adóján tanulok, a dolgozó ember szid mert az ő adóján tanulok, ha elmegyek szidnak, mert hazaáruló vagyok hogy nem itthon döglök meg éhbérért dolgozva mint ők, ha itt maradok hülye vagyok hogy miért maradtam, ha diplomát szerzek, egyik fél lenéz mert "az semmire nem jó" a másik fél meg irigykedik hogy "köcsög diplomás". Ha keveset kapok az élettől, akkor mindenki jön azzal hogy "na mi van, ennyire vitted?" ha meg sokat, akkor "biztos jól benyaltad magad".


Szóval megmondom őszintén, harcolna a f..szom ennyi rosszindulatú, egymást támadó emberért. De amúgy is ez az összes országban így van, hogy méh a nagy "Hazán" belül is gond nélkül irtják egymást az emberek.


Ráadásul mi értelme van a háborúknak? Csak azok profitálnak belőle, akik irányítják a birka tömeget, az átlag ember meg vagy beledöglik, vagy ha túléli, ugyanúgy megy vissza húzni az igát.


Ja, és ha "Normális sereggel" lennénk felszerelve, az azt jelentené, hogy van egy professzionális hadseregünk, olyan emberekből akiknek az a dolguk hogy harcoljanak, erre vannak kiképezve, ők választották önkéntesen, ezért fizetik őket, szóval harcoljanak ők egymással.


Ha az lenne a kérdés, hogy harcolnék e a családomért, rokonaimért, akkor értük lehet megtenném, vagy vinném őket magunkkal, de a mai világban szerintem az egyén számít egy épeszű embernek, és nem az eszmék.

2014. aug. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!