Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A piszkos bomba mibe más mint...

A piszkos bomba mibe más mint az atom?

Figyelt kérdés
2014. aug. 21. 16:29
 1/7 anonim ***** válasza:
47%
2014. aug. 21. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
70%
A lényeg az, hogy az atombombához 80%-os plutóniumot használnak minimum, míg a piszkos bombához csak az atomerőművi üzemanyag után visszamaradt hulladékot például ami még így is rendkívül veszélyes és lakhatatlanná teszi a területet, de nem öli meg azonnal az életet például, kb úgy tudnám a kettő közti különbséget érzékeltetni hogy az atombomba az USA hadereje és a piszkos bomba egy 8 éves gyerek faíjjal (ez csak hasonlat a piszkos bomba is tönkreteszi a környezetet csak jóval több idő kell hozzá)
2014. aug. 21. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
20%

A lényegi különbség az, hogy az atombombában el kell érni a kritikus tömeget, miközben az anyagot kritikus sűrűségűre nyomják össze. Innentől nagyon rövid idő alatt a láncreakció következtében képes az anyag nagy része lebomlani, miközben hatalmas mennyiségű energia szabadul fel.


A piszkos bombában beindul ugyan a reakció, de mivel az anyag nem éri el a kritikus sűrűséget, ez a reakció szét is veti a hasadóanyagot. Ez egy lényegesen kisebb robbanást jelent, és azt, hogy a radioktív anyag szóródódhat a környezetbe.

2014. aug. 21. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Értem,

Olvastam valahol hogy az atombomba anyagának a mit tudom én hány tized százaléka használódik fel csak!

Ez igaz?

Mi lenne ha az egész használódna fel mekkora robbanást jelentene az? egy 50 MT atombombánál?

2014. aug. 21. 17:03
 5/7 Gugu Gabor ***** válasza:
70%

Az első wiki link jó.

Kisebb kiegészítés a piszkos bombának nem sok köze van a nem tudom milyen reakcióhoz amit itt emlegettek.

A piszkos bomba eleve sugárzó anyaggal van töltve amit hagyományos robbanó anyaggal robbantanak fel hogy minél nagyobb területen szétszóródjon (gyakorlatilag a bomba nem öl meg senkit viszont a sugárzás igen) itt nem az a lényeg hogy bombának hívják vagy hogy robban hanem a szétszórt sugárzó anyag a lényeg, ha én egy helikopterből merőkanállal szórom szét kobalt izotópot pont ugyan az a hatása.

Az atombomba esetében a hasadás, vagy hidrogén bomba esetében a fúzió megy végbe itt is keletkezik sugárzás ez a sugárzás aktivál más anyagokat is, viszont jóval kisebb arányban marad vissza sugárzás mint a piszkos bomba esetében pld ott van Hirosima ami ugyan romba dőlt az atomrobbanástól viszont most is élnek ott emberek.

A hagyományos atom fegyver első sorban a lökéshullámmal és a közvetlen sugárzással öl (pld hő) és nem az utána fennmaradt sugárzással.

Piszkos bomba példának fel lehet hozni Csernobilt, rengeteg sugárzó anyag került a szabadba és vannak területek ahol elég egészségtelen hosszabb távon tartózkodni.


Amire te gondolsz az nem arról szól hogy az atombomba csak x százaléka "használódik el" a robbanásban hanem arról hogy a robbanás során keletkezett energia mennyi része milyen formában jelenik meg.

lásd itt alul:

[link]

2014. aug. 21. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Kösz ment mindenkinek a zöldkéz!
2014. aug. 21. 18:50
 7/7 Salamon Bálint ***** válasza:
#3: Teljesen hibás a válaszod a piszkos bombát érintő résznél. Nincs semmiféle reakció, hacsak a rádióaktív anyag szétszórását elősegítő hagyományos robbanást nem annak érted.
2014. aug. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!