Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Miért nem tanítják, hogy...

Miért nem tanítják, hogy Franco százezer katonát küldött nekünk '56-ban?

Figyelt kérdés

#magyar #forradalom #1956 #Franco #szovjet #hidegháború Nyugat
2014. aug. 31. 19:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%

Csak küldött volna, de az amcsik nem engedték neki.

Francot sokan nem szeretik, mert szélsőjobboldali volt.


Szerintem pedig Franco becsületes ember volt, Spanyolország fejlettsége fasisztaként egész jó volt.

2014. aug. 31. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
2: Igen abból az abszurditás szempontjából, hogy nem tanítják ez lényegtelen.
2014. aug. 31. 19:46
 3/11 anonim ***** válasza:
32%

Sok mindent nem tanítanak. Pl.: azt sem, hogy a szovjetek támadták meg németországot.

Az ok: a történelmet a győztesek írják.

2014. aug. 31. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 BlackSword ***** válasza:
60%

"azt sem, hogy a szovjetek támadták meg németországot."


No mikor???

2014. aug. 31. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
76%

A második világháborúban. A Németek egy támadó orosz hadoszlopba ütköztek, ezért halastak olyan gyorsan. Az orosz katonai irattárakban megvannak a feljegyzések a háború előtti csapatmozgásokról. Ezekből kiderül, hogy már azelőtt elindították a csapatokat a határhoz, mielőtt a barbarossa tervet életbe léptették volna. Plusz katonai beszámolók, és a háborús veszteségek is igazolják ezt.

Nem vagyok náci, sőt ezen az oldalon kb csak én vitatkozom velük. De a Szovjet támadás, az tény.

2014. aug. 31. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Gugu Gabor ***** válasza:
87%
Az a tény hogy a szovjetek is készültek a támadásra, viszont az is tény hogy a németek indultak meg hamarabb.
2014. aug. 31. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
50%

Elég tájékozottnak gondoltam magam, de erről még nem hallottam egyetlen szót sem soha. :) Esetleg valaki kifejtené?


...És ezt a szovjet támadós dolgot is? :D

2014. aug. 31. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
7: [link]
2014. aug. 31. 21:52
 9/11 anonim ***** válasza:
90%
A németeké, csak válasz volt. A csapatmozgatást a szovjetek kezdték meg előbb. Ha ugyan olyan hatékony lett volna a szovjet logisztika, mint a német, akkor már átlépték volna a határt mire a Németek odaérnek. A szovjetek a lengyel hadjáratban sem jeleskedtek a csapatok mozgatásában, volt hogy naponta csak néhány kilómétert tettek meg, pedig nem is volt akkor már Lengyel ellenállás.
2014. aug. 31. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos sokan még azt sem tudják ki volt ő... ismerőseim néha bombázom kérdésekkel, volt olyan hogy ki franco francisco, utolsó spanyol diktátor vagy az EB elnöke. és huszonéves egyetemisták az utóbbira tippeltek, csak "mert hallották hogy az EB elnöke spanyol":(
2014. szept. 1. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!