Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mért probáltak légi riadót...

Mért probáltak légi riadót egész pesten?

Figyelt kérdés
Ha próbálnak biztos oka van!!
2014. szept. 1. 15:21
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Már nem azért de ezt ki kérdezte utolsó?
2014. szept. 1. 18:19
 12/17 anonim ***** válasza:
tavaly is volt próba és akkor a szomszéd teljesen beszart hogy mindjárt szétbombázzák az országot.Most is tesztelik és ez mostantól rendszeres lesz.
2014. szept. 1. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Csak tudnám miért lettem lepontozva amikor a válaszomban pontos tényeket közöltem.


Egyébként biztos valami bűzlik. Sőt, az utóbbi xy évben minden bűzlik az országban mert kisebb-nagyobb próbák mindig is voltak elszórtan. Pakson pedig minden hónapban bűzlik valami ugyanis ott minden hónapban van próba.


Nem tudom miért pont ezt kapták fel ennyire. Az 1-2 évvel ezelőtti próbát nem kapták fel ennyire pedig az jóval nagyobb kiterjedésű volt.


Valamint még egyszer kihangsúlyozom: A hang amit kiadott a sziréna az a vegyvédelmi riadóra utalt. A légiriadónak teljesen más a hangja.

2014. szept. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

A rendszert csak tesztelték mert újfajtát építettek ki, és mostanra jött el az idő. De nem csak a fővárosban, hanem minden olyan vidéki városban kipróbáltak aminek közelében van valami veszélyes, vegyi üzem. Nálunk vidéken Dorogon is volt próba. És mondták hogy a gyógyszergyár miatt kell napra késznek lennie mert bármi baj adódik akkor egyből riadót kell fújni. Nem véletlen mert a párom ott dolgozik és ő tudja milyen veszélyekkel jár ha ott valami baj történik. Mondja is hogy ott a csarnokokban elég veszélyes a levegő ami betegségekkel jár nem véletlen kell sűrűn orvosira járniuk, hiába a védőfelszerelés, meg sokszor gyúlékony anyag van a levegőbe egy adott helyiségbe amihez csak 1 szikra kell és már baj van. Persze ezeket komolyan ellenőrzik, és azért odafigyelnek hogy a levegőbe ne legyen ilyen anyag még a csarnokon belül sem, de 100%osan nem tudják kivédeni, és ott bent is minden épületben havonta ellenőrzik a riasztóberendezéseket.


De ebbe sok minden benne van amit a média nem közöl, persze, mert azért picit furcsa hogy eltelt több évtized és mostanság kezdik ezeket tesztelni, mert legutóbb 2011 vége felé volt egy próba, ami igaz országos volt, akkor féltem amikor felbőgtek a szirénák pedig tudtuk előre hogy ez lesz, most meg nem. Csak sétáltam az utcán és hallottam a hangos bemondót hogy próba, azt hittem hogy valami hangcuccokat próbálnak a közelgő rendezvények miatt, de amint szirénák szóltak fel, már egyből sejtettem hogy ez van a háttérben, nem ijedtem annyira meg, inkább az idegesített hogy hogy hogy mindenféle előzetes bejelentés nélkül próbálgatják. Amikor párom átjött munka után ő mondta hogy mi a helyzet és minden hónap első hétfőjén lesz ilyen mostantól.

2014. szept. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:
Nálunk is bejátszák minden hónapba. Nem kell aggódni amíg csak próba
2014. szept. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Gugu Gabor ***** válasza:

Nem akarom nagyon elkeseríteni a pánikolókat, de a szirénákat rendszeresen szokták tesztelni.

pld

[link]


(igen biztos lenne még jó pár hasonló időpont, viszont baromi lusta vagyok végig guglizni a fél netet)


A mostani helyzet annyiban más hogy új rendszer épült ki és a riasztás nem csak légvédelmi rendszerre vonakozik, hanem mint ahogy fent is írátk a veszélyes üzemek körzetében az esetleges balesetekre is kiterjed.

(pld Paks és környékén eddig is voltak rendszeres tesztek és gyakorlatok)

2014. szept. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Koplárovics Béci ***** válasza:
Nem légi, hanem vegyvédelmi szirénákat teszteltek. Biztos bűzlik valami "Pesten".
2014. szept. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!