Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Egy kérdés! Csinálnék egy kis...

Egy kérdés! Csinálnék egy kis túlélő készletet ha valami történne? (sok erdő és tó van, a Bakony lábánál)

Figyelt kérdés
Eddig amit összeraktam : wc papír , kés , 2-3 napra elég konzerv , csajka , evőgép , esőkabát , gyufa , hálózsák , készpénz

2014. szept. 23. 15:34
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Tudatlanok kedvéért:

[link]


Amúgy, kérdés mit értesz "valami történne" alatt. Atomháborút, vagy hajléktalanná válást? Meg szerintem alapvetően egy háborús övezetben, ahol nincs rendfenntartó erő, nem egy életbiztosítás egyedül kóborolni az erdőben.


De esetleg ha egy átlag túrázást nézünk, nem árt ha van egy sátrad, meg legyen bőven nálad folyadék.

2014. szept. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.Azt akarom még mondani hogy nálunk a honvédségnél evőgépnek nevezték a Kanálgépet
2014. szept. 24. 14:51
 13/19 anonim ***** válasza:
Hát, mostmár a MH-nál is kanálgépnek hívják! :)
2014. szept. 24. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Azt gondoltam, 13 éves ábrándos kisfiú vagy, de ezek szerint katona is voltál már.

Ebben az esetben felejtsd el a készpénzt, és vigyél inkább zsinórokat, esetleg horgokat is. A zsinórok a csapdázáshoz, esetleg horgászáshoz is jó szolgálatot tesznek. Vigyél egy gombás könyvet, hogy tudd, mit ehetsz meg, s mit nem. Valami ponyva sem árt, ha nincs sátrad, mert hamar meg tudsz ázni. Elemek, lámpa szintén jó, ha van.

2014. szept. 24. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
csak azt nem értem, miért kellett ezeket a válaszokat lenullázni? kire haragszol, kérdező?
2014. szept. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
MI a kérdés?
2014. szept. 24. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
2-3 napra akarod túlélni? Legalább 100 konzerv kéne, valamint ilyen víztisztitó készülék, ruha, fegyverek, sátor, áramgenerátor, gázmaszk, ha valóban túlakarsz élni egy esetleges apokalipszist arra komolyan fel kell készülni. Így maximum növeled az esélyeidet a semmiről a minimálisra.
2014. szept. 25. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
A túlélő túra közben úgyis kiderül hogy mire lenne szükséged. Valami bizonyára hiányzik majd, amit a következő túrára bepótolsz. Én is így jöttem rá, hogy 100 km körüli biciklitúrára kell gumijavító készlet, sőt indulás előtt még azt is meg kell néznem hogy a gumiragasztó nem száradt-e ki. A "gyakorlat teszi a mestert" szóláshoz hasonlóan szintén a gyakorlat teszi a túlélő túrázót. Mert odahaza akár felesleges terhet is berakhatsz a zsákodba. Egyik ismerősöm akkora hátizsákot szokott vinni, hogy azt gondoltam abban mikrosütő és automata mosógép is lehet a hűtőládán kívül.
2014. szept. 25. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

És mi történne? Például atombomba ellen nem érdemes felkészülni (nem lehet). Szárazság ellen óvni kell azokat a tavakat. Sok eső ellen (aktuális) tisztán kell tartani a csatornákat. Háború ellen legjobb, ha lelépsz (ha túl akarod élni) oda, ahol nincs. Ott nyitva lesznek a boltok.

Viszont egész napos kirándulásra megteszi egy kis víz, némi élelem, esetleg csoki, napos időben napkrém, esős időben esőkabát. Hálózsák csak több napos túrára kell, ha ki akarod próbálni. Ez esetben sátor súlyosbító tényező (gyalogláskor a hátadon) és könnyítő tényező (éjjel, miután felverted). Ha nincs, a helyzet fordított. De mindenképpen lesznek könnyebb és nehezebb pillanataid.

2014. szept. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!