Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Katonák! A bérpapíron rajt...

Katonák! A bérpapíron rajt kell hogy legyen hogy volt szolgálatba?

Figyelt kérdés

A férjem szept.óta katona.Decemberben volt 4 nap szolgálata,meg volt 10 nap szabija amit ki kellett vennie.A bér papírján nincs feltüntetve se a szabadság,se a szolgálatok,semmi.Simán le van vezetve mire mennyit kap, meg mennyi a levonás,mennyi az utalás,mint eddig.Azt mondja

hogy azért kapott ugyanannyit mint eddig mert itthon volt szabin.Talán meg is érteném,de mért nincs feltüntetve a bér papíron?Most is azt mondták neki hogy nem kapja meg a gyerekek után járó pótszabadságot mert én gyesen vagyok.Szerintem ez nem így működik!Elsősorban olyanoktól kérnék választ aki jelenleg is katona.Köszönöm.


2010. jan. 21. 08:09
 1/2 anonim válasza:
100%

Szia!

Itt van előttem az a bérpapír, amit januárban kaptam. Tehát a dec-i fizetésről.

Szerepelni fog a bérpapíron a szabadsága is és a szolgálata is, csak majd a következőn. Azon, amit februárban kap.

Fel lesz tüntetve: hiányzások, alatta pedig a dátum mettől meddig volt .Nekem is még csak most jelent meg rajta az októberi eüszabim és a novemberi szabadságom.

A szolgálatok utáni pénzt is majd a januári fizetéssel fogja megkapni, tehát amit február 2án utalnak.

Ha szabadságon van, akkor is 100%-os fizetést kap.Az nem befolyásolja a fizut.

Pótszabadság: 1 gyermek után 2 nap jár. Nekem is van, csak onnan tudom.az én lányom 4 éves, és amikor én voltam gyesen, akkor a férjem (ő is katona) megkapta a gyerek után a 2 napot. De ez régen volt, lehet azóta változott a jogszabály.(közbe mi elváltunk, de nekem jár a 2 nap) (Bár hülyeségnek tartom, hogy azért nem járna, mert Te gyesen vagy.) Esetleg kérdezze meg a jogi tisztet, vagy a személyügyi tisztet! Nekik tudniuk kell!!!

R

2010. jan. 21. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi a választ:-)
2010. jan. 21. 11:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!