Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A 4-5 orosz flotta között mi...

A 4-5 orosz flotta között mi az erősorrend?

Figyelt kérdés
És ez állandó? Mennyire jellemzők az átcsoportosítások?

2014. okt. 3. 16:23
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem a Csendes-óceáni flotta a legerősebb. Ott van csatahajó, repülőgép-hordozó meg sok egyéb. Nyilván ők kapják először a legújabb felszerelést is. És náluk van a legtöbb atomfegyverrel felszerelt tengeralattjáró is. A második szerintem az Északi-tengeri flotta, ami ugye az atlanti vizekre hajózik. Elsősorban Murmanszkból. Ott a legerősebb például a haditengerészeti légierő. Mostanság a Fekete-tengeri flottát is jelentősen erősítik. De hogy a többi, meg hogy van-e átjárás azt látod nem tudom. Nyilván az oroszok nem kötik senki orrára. :)
2014. okt. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az előzőnek:

A legerősebb és prioritást évező az Északi-tengeri flotta. Ez kapja a legújabb fejlesztéseket. (Itt szolgál az egyetlen orosz repülőgép hordozó is.) Valamiért a csendes-óceáni flotta hanyagolva van (szerintem azért lehet, mert Vlagyivosztok igen könnyen lokalizálható)


A harmadik a Balti Flotta, majd a Fekete tengeri, és utolsó a Kaszpi Flotta.

Kérdezőnek pedig:

A fekete tengeri valamint a Kaszpi flotta nyilvánvalóan nem igazán van összeköttetésben nyílt tengeri flottákkal. A többiek között elméletileg lehetséges átcsoprtosítás, azonban ez ritkán fordul elő. (Utoljára talán akkor amikor az atom tengeralattjárókat csoportosították a 2000-es évek végén.

2014. okt. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
...és még annyit, hogy az atom-rakétákat hordozó 12 db tengeralattjáróbó 10 db szintén az Északi Flotta része.
2014. okt. 6. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!