Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Szerintetek, ha a II. vh....

Szerintetek, ha a II. vh. -ban valamelyik fél rendelkezett volna olyan felszereléssel, mint amilyenek manapság vannak, akkor mennyivel lett volna előbb vége a globális háborúnak? És azt is írjátok oda, hogy egy csata milyen gyorsan zajlott volna le?

Figyelt kérdés
Amikor azt írtam, hogy felszerelések, akkor a tankokra, repülőgépekre, és kézi fegyverekre gondoltam.

2014. dec. 19. 18:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
97%

Sajnos "vagy ellenkezőleg" a változást épp nem ezek a fegyverek hozták volna meg, hanem a rakéta-technológia!

Ha előbb kifejleszti Hitler "csapata", talán nem halnak meg ennyien, viszont akkor egy merőben más VILÁGBAN élnénk..

2014. dec. 19. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
93%
Ha valamelyik fél túlságosan nagy fölényben van, akkor nincs háború.
2014. dec. 19. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
másfél év, csata ideje talán egy picivel rövidebb
2014. dec. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Tessék itt egy részlet egy egész jó animéből:

https://www.youtube.com/watch?v=YkUlAkCh2vY


A címe Zipang! és arról szól, hogy egy korszerű japán hadihajó valahogyan visszament az időben és a II. világháborúban kötött ki.

2014. dec. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Az első kérdésem számodra : értesz valamennyire angolul?
2014. dec. 19. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

4- es ajánlom még figyelmedbe:

[link]

2014. dec. 19. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Miért kérdezed, hogy mennyire tudok angolul?
2014. dec. 19. 22:56
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Lásd a 6-os válaszom.

Egy John Birmingham nevű pasas írt egy trilógiát egy megváltozott 2. világháborúról-persze jó adag fantáziával telítve-, amit korunk fegyvereivel vívnak meg. Kérdésed pedig pont passzol ehhez. Azért kérdeztem, mennyire vagy járatos angolban.

2014. dec. 20. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem tettem hozzá, az alternatív világháború magyarul nem jelent meg, ezért nem árt hozzá nyelvismeret. Ha érdekel, privátban elküldhetem a 3 részt.
2014. dec. 20. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Jó lenne, de sajnos nincs akkora angol tudásom, hogy könyvet tudnék olvasni vele (alapfokúm van, készülök a középfokúra).
2014. dec. 20. 10:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!