Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Miért van az, hogy mindét fél...

Miért van az, hogy mindét fél bőve n kövezett el háborús bünöket de még is csak a németeket és szövetségeseit tartják felelősnek a háború borzalmaiért?

Figyelt kérdés
Úgy értem azért basszus atombombát dobtak egy civilekkel teli városra!? Az semmi? (Tisztában vagyok a németek bűneivel is de akkor is) am mielőtt bárki letámadna nem vagyok neonáciz

2015. jan. 3. 01:43
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
3%
Végülis tényleg semmi különbség sincs idióta fajelmélet alapján kiirtani több millió embert, vagy a háború rövid lezárását okozó atombomba között. Igen brutálisnak hangzik az, hogy 150-200 ezer ember halt meg az atombomba miatt, de hosszú távon "hasznosabb"(hiszen így nem halt meg legalább ugyanennyi Amerikai, mint, ahogy egy partraszállás esetén történt volna plusz az atom azóta is egy visszatartó erő egy újabb háború kirobbantásától) mint feleslegesen kiirtani népcsoportokat.
2015. jan. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

# 10/10 Időpont ma 09:55


Az volt az egyetlen jelenet a filmben amire azt mondom oké. Gondolj bele '45, képzetlen 14-15 évesek voltak abban a tigrisben már, a másik oldalon meg veteránok. És hátulról bármi átlövi a tigrist. Még szemből sem volt olyan elpusztíthatatlan, mint mesélik.


Kérdező:

Az amcsik nem tagadják, csak nem mutatják be. Igen, szemét dolog, de Hollywood az USA-ban van. Legnagyobb piaca mi? USA és Európa. Szerinted egy amcsi beülne egy filmre amiben elpcsázzák az országát? Vagy egy francia egy olyanra ami a blitzkrieget bemutatja? Mert nem. Sőt, egy német se ülne be ilyen filmre, mert ők meg baromira szeretnék már elfelejteni ezt a korszakot. Pontosabban ők már elfelejtették, de szeretnék, ha a világ is elfelejtené. Nem azért, mert semmiség volt, hanem mert gyökeresen változott azóta Németország.

2015. jan. 3. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
76%

Ahogy az első írta: a győztesek írják a történelmet. És ez nem egy ködös, romantikus legenda, hanem ebben a percben is mindent meghatározó elv. Nyiss ki bármit, olvass bele bármibe, mindenhol ugyanazzal a nézettel találkozol: a németak agressziv, buta gyilkosok voltak, Hitler pedig maga a gonosz, maga az Ördög. Ha Hitler úr csapata nyerte volna a mérkőzést, akkor most ismernénk a jenki koncentrációs táborokat és borzadhatnánk a jenkik tömeges civilpusztító akcióin (amit annyira megkedveltek, hogy azóta is irtják a lakosságot tetszésük szerint)

A németek az önpusztító "múltjuk feldolgozásával" már ott tartanak, hogy lenácizzák azt, aki emlékezni mer Drezdára, ez azért nem normális.

2015. jan. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) de megemlítem,hogy tudtam azokról is amiket megemlítettek csupán az atombombát emeltem ki
2015. jan. 3. 12:48
 15/20 anonim ***** válasza:

10: Azért a Fury-ben pont az tetszett, hogy végre egy amerikai film, ahol az amerikaiak is utolsó szemétládák. Konkrétan a film elején megsértették a genfi egyezményt azzal, hogy egy hadifoglyot kivégeztek.


Utána meg végigerőszakolták a német városkát... Hát szerintem eléggé hiteles volt.


Egyébként ha már tigris... Tudtommal menet közben nem is lehetett vele lőni, mert egyből elszakadt volna a lánctalp. Ahhoz képest úgy manőverezett, mint egy egyszerű közepes harckocsi. Szóval valahol azon a környéken kezdett el 10/10-es filmből 4/10-es filmmé változni.

2015. jan. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

hogy Hitlertől származik ezen idézet.

Ezt nem tudtam,gondoltam.

2015. jan. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

"Nem kell minden idézetet elhinni amit az interneten írnak..."

Petőfi Sándor 2002.11.5


Amúgy Churchill mondta ezt.Mindenhol ezt írják,de senki se zavarjon

[link]

2015. jan. 4. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:
a Japanok eleg sok embert megoltek Pearl Harbornal gondolom ezert ment az atom...
2015. jan. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Azért a tigris tankról ne állítsunk már hlyeségeket kedves akárkik. Attól még hogy menet közben lőnek már , hogy szakadna le a lánctalp. Továbbá hátulról se lőtte át minden. Az igaz , hogy a Firefly már 1000 méterről kitudta lőni de szemből azért nem merném rátenni a fizetésemet.
2015. jan. 23. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Kedves 18. Nem azért. Hanem mert így a háború gyors lezárását és masszív erődemonstrációt is elérhettek egyszerre. Japánban még a gyerekeket is kiképezték közelharcra , hogyha majd jönnek az amerikaiak akkor aztán ők is menjenek a levesbe. Így aztán kellett valami ami gyorsan véget vet az egésznek és kapóra jött az atom. Amúgy meg több ezer amerikai áldozattal kellett volna számolniuk. A különböző kultúrák közötti harc mindig a legkegyetlenebb.
2015. jan. 23. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!