Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Szerintetek európa mennyire...

Szerintetek európa mennyire van háborús veszélyben?

Figyelt kérdés
Gorbacsov azt nyilatkozta egy német lapnak,hogy európát nagy háború fenyegeti. Valamiért én is úgy látom,hogy nagyon erősen sodródunk a bajhoz ismét. nektek mi a véleményetek? normális hozzászólásokat kérek,ne hülyézzetek le sem engem,sem egymást. köszönöm!
2015. jan. 12. 21:53
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
Egyik félnek sem érdeke a háború.
2015. jan. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
legyen igazad. miből gondolod hogy nem érdeke egyik félnek sem? ukránoknál már zajlik. elég rendesen forrong a világ.gondolod egy nagy háborúból senki sem fog profitálni? ne feledd a rombolás után újra épitkezés megy,ésaz bizonyos esetekben újra fellendíti a fejlődést. fejtsd ki a véleményedet bővebben,de viszonylag röviden. köszönöm!
2015. jan. 12. 22:05
 3/8 anonim ***** válasza:
93%

Szinte lehetetlen, hogy kitörjön egy nagyobb háború.


A nagyhatalmak vezetői nem hülyék, senki sem akar háborúzni. Az atomhatalom az atomhatalom, a közöttük lévő erőviszony csak részlet kérdés. Nagyon jól tudják, hogy "aki először lő, másodjára hal meg".


Viszont egy hidegháborúba egyre inkább belesodródik a térség. Az USA az oroszok és Kína ellen is erősen politizál, Európa viszont megosztott ebben. A balti államok, Lengyelország és Románia behívta a NATO csapatokat, más európai országok óvatosabban foglalnak állást, a németek pedig kifejezetten a szankciók ellen vannak.


Lehetnek még - sőt biztos, hogy lesznek - érdekes események, határváltozások, stb. De egy igazán nagy háború gyakorlatilag kizárt, hogy bekövetkezzen! Mindenki tudja, hogy csak vesztesei lennének.

2015. jan. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
akkor csak én vagyok ilyen pesszimista.... legyen igazatok. reméljük,hogy rendeződik mielőbb a helyzet. viszont az öreg gorbi lehet nem beszél hülyeséget... az is lehet hogy politikai blöff....
2015. jan. 12. 22:10
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Gorbacsov csak nagyot akart mondani.

Valóban kibontakozóban van egy újabb hidegháború, viszont a háború kitörése és főleg atomháború egyáltalán nem várható, nem kell ettől tartani.

Az ukrajnai konfliktus kezd befagyni, a tűzszüneti megállapodás betartása felé haladnak.

2015. jan. 12. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
atomháború biztos nem lesz,mert a geopolitikai érdekek nem azt diktálják. senkinek nem kellene sugárszennyezett terület... de legyen igazad.
2015. jan. 12. 22:34
 7/8 anonim ***** válasza:
Már háború van Európába Ukraja,és Oroszo. (Orszo. kicsi része még Európához tartozik a buták kedvéért) Én nem olvastam ezt a cikket,de gondolom a Terroristákra utalt
2015. jan. 12. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
2015. jan. 13. 16:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!