Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ha nekem van egy érettségim,...

Ha nekem van egy érettségim, és elmegyek honvédnek, akkor ha minden jól megy eltudok jutni törzszászlósig? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Na szóval azt nem értem hogy érettségi nélkül szakaszvezetőig tudok eljutni.. de nekem van érettségim akkor én ott nem állnék meg ? eltudok jutni törzszászlósig?
2015. jan. 22. 10:33
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a zászlósképzővel igen.
2015. jan. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
El tudsz jutni, de ehhez a rendes előmenetel szerint kell 21 év. Ha csak nem követsz el valami rendkívülit ami miatt soron kívül léptetnek elő.
2015. jan. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
És mivel tudom esetleg ezt elősegíteni? Hogy feljebb tudjak jutni ?
2015. jan. 22. 14:04
 4/8 anonim válasza:
Tanulással
2015. jan. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nos.

Altiszti akadémiával altiszt leszel, amivel el kell érned a Főtörzsőrmesteri szintet hogy zászlósképzőbe mehess.


Ha eljutsz szakaszvezetőig, ott altisztképzőre jelentkezhetsz (egy éves gyorstalpaló 2 év helyett) és azután szintén el kell jutnod főtörzsőrmesteri (Néhány helyen elég a törzsőrmester) szintre hogy zászlóstanfolyamra mehess.



Szerződésesként ez jó 10 évvel több idő mint altisztként lenne.


Ja és még ez sem biztositék hogy zászlós lehetsz. Sok esetben nem engedik a főtörzsöket zászlósnak mert főtörzsként van szükség rá az adott alakulatnál.

2015. jan. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
és 2 évente léptetnék feljebb ha minden jól megy úgy tudom .. de azt hallottam hogy szakaszvezetőig viszonylag hamar fellehet lépni :)
2015. jan. 23. 10:39
 7/8 anonim ***** válasza:

"viszonylag"


amikor 6 évig 70-100e ft-ot fogsz keresni akkor már az a viszonylag elég sok lesz.

2015. jan. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Külszolgálattal nem tudom gyorsítani a folyamatot ? Mert elmennék én az altisztibe, még kéne hozzá egy nyelvvizsga és mire az meglenne már nem jelentkezhetnék mert nem esek bele abba az életkorba ..
2015. jan. 23. 12:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!