Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A Jobbik honvédelmi programjár...

A Jobbik honvédelmi programjáról mi a véleményük az ide író honvédeknek, katonai dolgokkal foglalkozóknak?

Figyelt kérdés
2015. jan. 26. 19:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%

Miért?

Talán ismersz valami konkrétumot?

2015. jan. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem akarok lenéző lenni, de a Jobbik 2010-es ill. 2014-es programfüzetei ismeretlenek ?
2015. jan. 26. 20:40
 3/11 anonim ***** válasza:
29%
Semmi. Magyarországon a sereg rossz állapota erősen örök marad.
2015. jan. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Katonaként annyit mondanék hogy amíg be nem bizonyitja valaki hogy tesz is valamit, addig nem hiszek én már egyik majomnak sem.
2015. jan. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Jó-jó, de engem az érdekelne, hogy szakmailag mennyire helyesek vagy jók a honvédelmi tervei, pl. a Mi-24-es Hind-ek és MiG-29-es Lódarazsak visszahozása a szolgálatba. Én örülnék a két típus visszahozatalának, de van olyan érzésem, hogy a Hind-jeink és a Lódarazsaink a ridegtartásnak köszönhetően még ócskavasnak sem lennének jók.
2015. jan. 26. 21:59
 6/11 anonim ***** válasza:

Mig 29 már nem kell. Felesleges...

az MI-k viszont kellenének.

2015. jan. 27. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Miért nem kellenének a MiG-ek ? A MiG-29 a legkiválóbb gép volt, a Gripeneket a mai napig lövi tudásban, bár sokan istenítik a Gripent, egy éles helyzetben szart sem ér a MiG mellett.


Meg minden, normálisabb ország egy 100 - 150 gépes vadászrepülő flottát tart fenn.

2015. jan. 27. 14:14
 8/11 anonim ***** válasza:
72%

100-150 gép?

Hol??? Esetleg Oroszországban, Olaszországban, Franciaországban. De nem Középeuban....

Románia tart fenn hasonló kaliberű gépszámot de minek? A mig 21-eseik semmire nem jók... ugyan...


"a legkiválóbb gép volt"

Úgy van. Volt.


"a Gripeneket a mai napig lövi tudásban, bár sokan istenítik a Gripent, egy éles helyzetben szart sem ér a MiG mellett. "


A Gripeneket nem lövi tudásban.a gripen egy generációval a Mig29 előtt jár. Sokkal jobb gép.


Mellesleg te honnan tudod hogy éles helyzetben szart sem ér? Láttál már Mig-et Gripen ellen? Láttál már Gripent Amerikai gépek ellen? Láttál már Mig-et amerikai gépek ellen?


Civil érdeklődőként (laikusként) ne tényeket közölj mert nincs rá alapod.

Ma már nincsenek légiharcok. A gépek leginkább légicsapásokban jeleskednek, nem egymás elleni harcokban...

2015. jan. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

"Hol"


Görögországban, Szingapúrban. De a Hollandia - Dánia - Belgium - Svájc négyeseknek is hasonló arányú légerejük van.



Wiki-n ezt találtam:


Hollandia:


- 41 526 km2


- 137 db F–16A, F-16B (HU)

61 (EN)



Belgium:


- 30 528 km2


- 69 db F-16A, F-16B (HU)

54 + 40 (EN)



Dánia:


- 43 094 km2


- 68 db F–16A és F-16B (HU)

24 db F-16A és 6 F-16B (EN)



Ha a területük nagyságát megkétszerezzük és velük együtt a repülőik számát, akkor kijönnek 70 és 140 gépes légierők. Ezekről el lehet mondani, hogy momentán nem néznek szembe semmilyen ellenséges támadással és mégis elég erős légierőket üzemeltetnek.



Meg valahogy ki kell elégíteni a hozzám hasonló repülésb*zikat :D



"a gripen egy generációval a Mig29 előtt jár. Sokkal jobb gép."


Az alap MiG-29 és a Gripen hasonlításakor igaz, de a MiG-29M és az azután következő Darazsaknál nem. Azokat a 4.5 generációs gépekhez sorolják. Onnan, hogy alig nagyobb a fegyverkapacitása, mint a L-159-nek. Ezzel szemben a 29-es annyi levegő-levegő / levegő-föld fegyvert cipel, mint az F-16-os.



"Mellesleg te honnan tudod hogy éles helyzetben szart sem ér?"


Kicsit elrugaszkodtam, dokumentumfilmekre alapoztam ezt, olyan dokura, amiben német MiG-29-es és amerikai F-18-as pilóták kóstolgatták egymást.

2015. jan. 27. 18:00
 10/11 anonim ***** válasza:

"MiG-29-es Lódarazsak"


Ez elég sokat elárul a kérdéssel kapcsolatos kompetenciádról. :)

2015. jan. 27. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!